Kobanililer uzun misafirliğe alışmak istemiyor

-Ali Çetinkaya- Suriye’nin Halep kentine bağlı Kobani’den kaçarak Suruç ilçesine gelen ve yerel yönetimler ile AFAD tarafından kurulan çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren Kobanililer, kötü koşullara rağmen hayata tutunmaya çalışıyor. Kimisi yardımlar

Kobanililer uzun misafirliğe alışmak istemiyor

-Ali Çetinkaya-

Suriye’nin Halep kentine bağlı Kobani’den kaçarak Suruç ilçesine gelen ve yerel yönetimler ile AFAD tarafından kurulan çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren Kobanililer, kötü koşullara rağmen hayata tutunmaya çalışıyor. Kimisi yardımların yetersiz, kimisi de yardımlardan memnun olurken, hepsi de bir an önce ülkelerine dönmek istiyor. Özellikle küçük yaştaki çocukların sorun yaşadığı çadır kentte, büyükler, savaşın bir an önce bitmesini bekliyor. Her türlü ihtiyaçları bulunan Kobanililer, bu anlamda yetkililerden yardım bekliyor. Gelen yardımların kendilerine yetmediğini de aktaran Kobanililer, özellikle geceleri soğuktan dolayı yatamadıklarını söyledi.

Öte yandan hayatın devam ettiği çadır kentte, kadınlar günlük işlerini yapmakla uğraşırken, erkekler de günü geçirmeye çalışıyor. Yaşadıkları durumlardan dolayı çok rahatsız olduklarını dile getiren Kobanililer, bir an önce savaşın bitmesini ve ülkelerine dönmek istediklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER