Kız Öğrencilere "Ergenlik ve Hijyen" Semineri

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kız öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Hijyen" konulu seminer verildi.

Haliliye ilçesi Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Eğitim gönüllüsü emekli doktor Saadet Özdemir'in girişimiyle kız öğrencilerine yönelik "Ergenlik ve Hijyen" konulu Seminere Eğitim gönüllüsü emekli doktor  Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Semiha Kanpakoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Özellikle kız çocuklarının ergenlik döneminde fiziksel değişim ve hijyen konusunda bilgilendiren eğitimciler, bu dönemde kız çocuklarının çok hassas bir dönem geçirdiklerini, bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiler

"Yaklaşık olarak bir haftadır çadır kentteki orta öğretim kız öğrencilerimize ergenlik ve hijyenle ilgili seminerimiz devam ediyor. Bununla ilgili gençlerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Özellikle kız öğrencilerimiz ergenlik döneminde fiziksel ve ruhsal değişimi yaşanlarını etkiliyor. Aynı zaman da hijyen konusunda da kızlarımızı bilgilendiriyoruz. Bu seminerlerin kız çocuklarımıza yararlı olacağını düşünüyorum."

Özel Şanmed Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ebru Kirazoğlu Yıldırım, "Ergenlik dönemi insan hayatında en önemli değişimi yaşandığı dönemdir. Yürütülen ergenlik ve hijyen eğitimi projesi kızlarımıza çok faydalı olacaktır. Öğrencilere ergenlik ve hijyen konusunda bedenlerinde yaşadıkları değişimleri ve bu değişimlerle birlikte nasıl davranmaları konusunda bilgiler veriyoruz. Bu bilgiler çocuklarımızın yetişkin olduklarında kendilerine faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER