Kimse Yokmu Derneginden Aşure İkramı

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Eyüp Peygamber Makamında 2500 vatandaşa  Muharrem Ayı vesilesi ile aşure ikramında bulundu. Kaselerde kendilerine ikram edilen aşureden alan vatandaşlar, dernek yönetimine teşekkür etti. Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği tara

 Kimse Yokmu Derneginden Aşure İkramı

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Eyüp Peygamber Makamında 2500 vatandaşa  Muharrem Ayı vesilesi ile aşure ikramında bulundu. Kaselerde kendilerine ikram edilen aşureden alan vatandaşlar, dernek yönetimine teşekkür etti.

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği tarafından iki bin beş yüz adet küçük kaselerde servis edilen aşure, Eyyubi'ye ilçe müftü vekili Mustafa Erdem ve Kimse Yok Mu Dernek Gönüllüleri tarafından dağıtıldı. Her yıl Muharrem Ayı’nda dağıtılan bereket, paylaşım ve hoşgörünün sembolü aşure bu yıl da vatandaşlardan tam not aldı.

Muharrem ayı nedeniyle düzenledikleri etkinlikte amaçlarının hem gönüllerin hem de damakların tatlanması olduğunu belirten Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akan IŞIKYILDIZ. Etkinliğe katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Camiye  gelen vatandaşlardan Mehmet GENÇ, Mahallede ilk defa böyle bir ikramla karşılaştığını belirtip, ''Gerçekten Muharrem ayında camimizde ilk defa böyle bir şeyi gördük. Bütün emeği geçenleri bu etkinlikten dolayı kutlarım, aşure güzeldi'' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER