Kemer Takma Sözüne Hediye Çekilişi

Şanlıurfa Toplum Destekli Polislik ile Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen emniyet kemeri alışkanlığı kapsamında, kemer takma sözü veren sürücülere hediye çekiliş kuponu verildi. Her yıl binlere kişinin can ve mal kaybına neden olan, bir

Kemer Takma Sözüne Hediye Çekilişi

Şanlıurfa Toplum Destekli Polislik ile Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen emniyet kemeri alışkanlığı kapsamında, kemer takma sözü veren sürücülere hediye çekiliş kuponu verildi.

Her yıl binlere kişinin can ve mal kaybına neden olan, bir o kadar insanın da yaralanmasına, hatta sakat kalmasına neden olan trafik kazalarını önlemeyi amaçlayan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant kurarak, eğitim çalışması yaptı. Motosiklet sürücülerine kask takmaları yönünde yaptığı uygulamanın başarılı olmasının ardından, bu kez 'Kask tamam haydi Urfa sıra kemerde' kampanyası başlatan Emniyet Müdürlüğü, bu konuda kendilerine destek sağlayan Piazza AVM yöneticilerine teşekkür ettiler.

Trafikte yaşayalım, yaşatalım

Toplum Destekli Polislik ile Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen; 'Trafikte Yaşayalım, Yaşatalım' projesi kapsamındaki ‘’kask takma’’ eğitimi sayesinde kısa sürede kask takma oranını yüzde 90’lara çıkaran ekipler, aynı başarıyı emniyet kemerinden bekliyorlar.

Hesaplı alışverişin yanı sıra halkın eğlence ve yaşam merkezi olan Ş.Urfa Piazza AVM’deki stantta, vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıtan, emniyet kemerinin önemini anlatan film izleten ekipler, kemer takma sözü aldıkları sürücülere de hediye çekilişi kuponu doldurdular.

Emniyet yetkilileri, projenin yıl sonuna kadar devam edeceğini, yapılacak çekilişle de 40 sürücüye çeşitli hediyeler dağıtacaklarını kaydettiler. (URFANATİK)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER