Kardeş Okul Sevindirdi


 Kardeş Okul Sevindirdi

Eklenme Tarihi : 2013-05-03 / 10:30 568 Defa Okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan kardeş okul kampanyası çerçevesinde Kocaeli-Gebze Anadolu Lisesi, Şanlıurfa Merkez Mehmet Hacıbozanoğlu…

Milli Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan kardeş okul kampanyası çerçevesinde Kocaeli-Gebze Anadolu Lisesi, Şanlıurfa Merkez Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu’na kardeş okul oldu. 
Şanlıurfa Merkez Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Özlem Kuşçuoğlu’nun girişimleri sonucu Kocaeli-Gebze Anadolu Lisesi Öğrencileri ve öğretmenleri kendi aralarında toplamış oldukları koliler dolusu kırtasiye ve oyuncakları Şanlıurfa Merkez Eyübiye Mahallesi’nde bulunan Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere ve özellikle de Suriye’den gelen ve burada eğitimlerini devam ettiren öğrencilere Okul Müdürü Orhan Barsan tarafından dağıtıldı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mehmet Hacıbozanoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Barsan “Bugün burada çok mutlu bir günü yaşıyoruz. Okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni Özlem Kuşçuoğlu Hocamızın girişimleri sonucunda Gebze Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerin kendi aralarında toplamış oldukları kırtasiye ve oyuncaklar dolusu kolileri teslim aldık. Teslim aldığımız bu eşyaları okulumuzda okuyan fakir ve özellikle Suriye’den gelen ve okulumuzda eğitimlerin sürdüren öğrenciler dağıtacağız. Ben bu “Kardeş Okul” kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan Milli eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada’’Kardeş Okul kampanyasıyla yapılan bu çalışmalar neticesinde ülkemizin batısında yer alan okullarla doğusunda bulunan okullar kaynaşmakta, öğretmen ve öğrenciler de görüş alışverişinde bulunmaktadırlar" denildi.


Facebook Yorumları

Site İçi Yorum Yaz

Site İçi Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.


Paylaş
 
 

Anket

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinin işleyişi nasıl olmalıdır sizce?

Anket Sonuçları

Günün Gazetesi

Urfanatik Gazetesi

HAVA DURUMU

Havadurumu


Çok Okunan Haberler


  • Urfanatik
  • Tasarım: Rose Ekol
  • sanalbasin.com üyesidir
Sitede yer alan yazılardan, yazarları ve kaynakları sorumludur. Sitede Yer Alan Bütün içerikler kaynak gösterilerek tekrar kullanılabilir. Gazetemiz, AA ve İHA abonesi olup kullanılan haberler ajans bilgisi dışında kullanılmasından doğabilecek zararlardan urfanatik gazetesi meshul değildir. Şanlıurfa'nın en güncel haber sitesinde yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Oluşabilecek maddi yada manevi olumsuzluklardan sitemiz sorumlu değildir. we love google © 2003-2013