Karakeçili; Elektrikler bilinçli olarak kesiliyor

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Meclis üyesi Gökçe Pişkin, Şanlıurfa CHP il binasında yaptığı basın açıklamasıyla gündeme dair birçok konuya değindi. CHP il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Meclis üyesi Pişkin, yerel seçimlere yönelik ça

Karakeçili; Elektrikler bilinçli olarak kesiliyor

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Meclis üyesi Gökçe Pişkin, Şanlıurfa CHP il binasında yaptığı basın açıklamasıyla gündeme dair birçok konuya değindi.

CHP il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Meclis üyesi Pişkin, yerel seçimlere yönelik çalışmalara başladığını belirterek, CHP’yi Şanlıurfa’da güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Seçimle ilgili yaptığı konuşmanın ardından gündeme dair konaşan Pişkin, adalet olmadan, demokrasi gerçekleşmez diyerek, “Bugün adaletin ne noktada olduğunu biliyoruz. İnsanların haksız hukuksuz biçimde içerde yattığı bir dönemde barış gerçekleşemez” dedi.

“Şanlıurfa’da hastaneler yetersiz”

Şanlıurfa’daki sıkıntılarla ilgili konuşan Pişkin, Şanlıurfa’da hastane ve hekim sıkıntısının yaşandığını belirterek, “Şanlıurfa’da çocuk hastaneleri yetersiz, hekimler yetersiz. Hastaneler yetersiz olduğu için çocuk hastalıkları artıyor. Sadece Şanlıurfa’da değil, Türkiye nezdinde bir yanlış politikalar uygulanıyor ve bu politikaları değiştirecek bir zihniyete ihtiyaç var. Biz bütün bu politikaları değiştirmek için hazırlıklarımızı yaptık, bu zihniyeti değiştirmek için, yerel seçimlere iddialı bir şekilde gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Eğitim konusunda da değinen Pişkin, Şanlıurfa’nın eğitimde geri kalmasının sebebini hükümetin yanlış politikasına bağladı. Pişkin, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Devletin bütçesi, milli eğitime yeteri kadar ayrılmadığı sürece, ülkede bulunan eğitim sorununa çözüm bulunmaz. Ülkemizdeki mültecilere ev sahipliği yaparken, ne mülteci çocuklarına ne de kendi çocuğumuza tam anlamıyla faydalı olamıyoruz. Yapıcı değil, yıkıcı dış politikamız yüzünden dış politikamızı toparlayamıyoruz. Bütün bunların bedellerini birlikte ödüyoruz. Ayrıca mülteci çocuklarına yapılan aşılar da yetersiz kalıyor, Şanlıurfa bölgesinde kızamık hastalığı çok arttı. Artık çocuk hastalığı vakaları, kontolden çıktı. Halkla her şeyin paylaşılmasını istiyoruz.”

“Savaşın acımasızlığını kadın ve çocuklar öder”

Savaşların başlaması sonucu daha çok kadın ve çocukların mağdur olduğunu belirten Pişkin, ambargo uygulayarak, barışın sağlanamayacağını kaydederek, “maalesef savaşın acımasızlığını kadın ve çocuklar öder. Bugün, Rojava’ya bir gıda ambargosu uygulanıyor, biz bu ambargoya karşıyız. Orada insanlar yardıma muhtaçken, burada neyin ambargosunu uyguluyoruz. Bir an önce uzlaşı sağlanmalı, demokrasinin tahsis edilmesi için adımların atılması lazım” şeklinde konuştu.

“Esnafı bitirmeye çalışıyorlar”

Şanlıurfa’nın gündemini meşgul eden konulardan biri olan 11 Nisan Stadyumunun yerinin AVM yapılması konusuna da değinen Pişkin, buranın AVM yapılarak, küçük esnafın bitirilmeye çalışıldığını kaydederek, “Biz AVM’lerin şehrin dışına yapılması lazım. Küçük esnafın zarar görmesini neden bu kadar çok istiyorlar? Eğer bir AVM yapılacaksa, şehrin dışına yapılması lazım. 11 Nisan alanına yapılacak AVM projesinin iptal edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Elektrik kesintileri ciddi anlamda sıkıntı oluşturuyor”

Pişkin’in konuşmasının ardından sözü devralan İl Başkanı Ömer Karakeçili ise,bölgede ciddi anlamda elektrik kesintilerinin yaşandığını belirterek, yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti. DEDAŞ’ın,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER