Kar yağışı Pazar Esnafını Etkiledi

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde kar yağışı nedeniyle semt pazarı esnafı olumsuz etkilendi. Kısmen açılan pazara vatandaş ta ilgi göstermedi.

Kar yağışı Pazar Esnafını  Etkiledi

 Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde  kar yağışı nedeniyle  semt pazarı esnafı olumsuz etkilendi. Kısmen açılan pazara vatandaş ta ilgi göstermedi.

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde  kurulan pazar, yağan kar nedeniyle tezgâh açan esnafını olumsuz etkiledi. Pazarda buzlanma ve soğuktan nedeniyle vatandaşlar rağbet etmesi pazar esnafı soğuktan korunmak için tenekeler içinde yaktıkları ateş ile ısınmaya çalıştılar.
Bahçelievler mahallesinde Çarşamba ve Cumartesi günleri kurulan semt pazarı kar nedeniyle çok az bir miktarda esnaf tezgâh açtı. Pazar yerine halk da ilgi göstermedi. Soğuk havanın ve kar yağışının etkili olduğu Kentte esnaf, bu durumdan pek memnun kalmadı. Kar yağışının pazar fiyatlarını da etkilediği görülürken, pazara çıkan halk normal fiyatın üstüne çıkan fiyatlara rağmen ev temel ihtiyaçları için alışverişlerini yaptılar. Pazar esnafının kendi imkanlarıyla soğuk havayla mücadele ederken, pazar yerinde üzeri kesilen tenekelerin içi odun ve kağıt gibi yanıcı maddelerle dolduran esnaflar kendilerini ısıtmaya çalıştılar. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER