Kaçakçılar Sınırda Sınır Tanımıyor

Güvenlik güçlerinin kaçakçılara müdahalesi sonrası hendeği geçmek için kullanılan 6-7 metrelik 9 adet köprü, 18 adet bidon içerisinde 1080 litre mazot, 250 kilogg. toz şeker, 14 karton sigara ve muhtelif gıda maddesi ele geçirildi.  Kaçakçılar sınırda sı

Kaçakçılar Sınırda Sınır Tanımıyor

Güvenlik güçlerinin kaçakçılara müdahalesi sonrası hendeği geçmek için kullanılan 6-7 metrelik 9 adet köprü, 18 adet bidon içerisinde 1080 litre mazot, 250 kilogg. toz şeker, 14 karton sigara ve muhtelif gıda maddesi ele geçirildi. 

Kaçakçılar sınırda sınır tanımıyor
Türkiye-Suriye sınırı, Hatay Narlıca İlçesindeki 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Şht.Çvş.M.Özeker Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, Beşarslan köyünde yaşayan kaçakçıların 80-100 adet boş araç ile birlikte 10-15 noktada toplandıkları tespit edildi.

 Bu durum üzerine bölgede; 1500 metrelik hat boyunca geçiş noktalarında tıkama yapıldı ve motorlu devriyelerle sınır tecavüzlerine karşı yaklaşma istikametleri kapatıldı.
Aynı anda Suriye tarafından da kaçakçıların araçlarıyla birlikte hudut hattına yaklaşmaya çalıştıkları görüldü. Suriye ve Türkiye tarafında sınır bölgesinde toplanmaya çalışan tüm gruplara, sınır hattına doğru yaklaşmamaları konusunda ikazlarda bulunuldu.

 Kaçakçılar, ikazlara uyulmayarak sınıra doğru ilerlemeye devam etti. 

Bu durum üzerine kaçakçılara müdahale edildi ve girişimleri engellendi.
Olaylar esnasında kaçakçılar tarafından sınır hattına kazılan hendeği geçmek için kullanılan 6-7 metrelik 9 adet köprü, 18 adet bidon içerisinde 1080 litre mazot, 250 kg. toz şeker, 14 karton sigara ve muhtelif gıda maddesi ele geçirildi. Ayrıca 50 adet boş mazot bidonu imha edildi. 
Sınır hattındaki müdahaleler sonucunda Suriye ve Türkiye tarafındaki kaçakçılar tamamen dağıtılrı ve kaçakçılık girişimleri engellendi.(dha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER