Japon Büyükelçi Harran Üniversitesini Ziyaret Etti

Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Yutaka Yokoi ve beraberindeki heyet Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu’yu ziyaret etti. Üniversite’nin balıklı göl yanındaki kültürevi’nde gerçekleşen ziyarete Büyükelçi Yokoi’nin yanı sıra JICA( Japo

Japon Büyükelçi Harran Üniversitesini Ziyaret Etti

Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Yutaka Yokoi ve beraberindeki heyet Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu’yu ziyaret etti.

Üniversite’nin balıklı göl yanındaki kültürevi’nde gerçekleşen ziyarete Büyükelçi Yokoi’nin yanı sıra JICA( Japonya uluslararası işbirliği ajansı) Türkiye ofisi başkanı Akio Saito, sekreter Takahiro Yonemura ve Katsuyori Kawadu hazır bulundular.

Harran Üniversitesi hakkında üniversite rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu’dan bilgi alan Büyükelçi Yokoi Harran Üniversitesi’nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, ”Şanlıurfa’ya ilk gelişim, fakat kendimi sanki günlerdir buradayım gibi hissediyorum. Şanlıurfa çok eski bir kent, yanı sıra dinler açısından da önemli bir şehir, kültürlerinde Japon kültürüne benzerlikler var.” Dedi

Daha sonra Büyükelçi ve beraberindeki heyet üniversitenin uygulama oteli mağarasında Rektör Mutlu tarafından onurlarına verilen yemeğe katıldılar.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in de katıldığı yemekte, üniversite rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu tarafından Büyükelçi’ye kahve takımı ve üniversiteyi tanıtıcı yayınlardan hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER