Jandarma'dan Suriyeli çocuklara trafik semineri

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında trafik kazalarını azaltmak ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmek için Akçakale İlçesinde Süleyman Şah Konaklama Tesisinde bulunan 5 ile 16 yaşlarında Suriyeli çocuklara trafik eğitimi verildi.

Jandarma'dan Suriyeli çocuklara trafik semineri

26 Bin kişinin barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisinde bulunan 5 ile 16 yaşlarında 147 Suriyeli çocuğa İl Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekiplerince, yayaların uyması gereken kurallar, emniyet kemerinin önemi, trafik işaret ve levhalarının önemi, bisiklete binme ve servis araçlarında uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi. Seminerde sunumlar Arapçaya çevrildi. Trafik ekipleri Suriyeli çocuklara çeşitli Hediyeler ve kitap hediye edildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından öğrencilerin akıllarına takılan soruları trafik ekiplerine yöneltmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 1 yıl Önce

urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER