İtfaiye Ekipleri 'Hz. İbrahim' Duası İle İşe Başlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipler, her gün mesaiye dua ederek başlıyor.

İtfaiye Ekipleri 'Hz. İbrahim' Duası İle İşe Başlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi itfaiye ekipleri, her sabah nöbet değişimi sırasında itfaiye önünde bir araya gelerek, "Allah'ım, tehlikeye düşmüş olan her canlının, özellikle küçük bir çocuk ya da yaşlı birinin imdadına geç kalmadan yetişebilmem için bana güç ver. Hazreti İbrahim Peygamberi yanmaktan koruduğun ilahi emrin sırrına bizlere de dahil et." şeklindeki itfaiyeci duasını okuyarak işbaşı yapıyor.

Dünyanın en riskli mesleklerinden birini yapan itfaiyeciler, itfaiye teşkilatında yıllardır sürdürülen dua geleneğini her sabah tekrarlıyor. Her sabah tekrarlanan dua eşliğindeki nöbet değişimi törenine teşkilattaki bütün itfaiyeciler katılıyor.

Duanın ardından spor yapan itfaiye erleri ihbarlara daha hızlı ve güvenle müdahale ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
CENGİZ BİCEK
CENGİZ BİCEK - 7 ay Önce

DEGERLİ DOSTUM İTFAİYE DAİRE BAŞKANI SN MUSTAFA KAYTAN BEY İN ŞAHSINDA TÜM İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIGININ PERSONELİNİ TEBRİK EDİYOM MESAİ YE DUA İLE BAŞLAMALARI İNANIYORUM Kİ DUALARINI RABBİM KABUL EYLİYOR BAŞTA YANGIN VS GİBİ AFATLARDAN DA KADİM ŞEHRİMİZİ KORUYOR ALLAH CC YARDIMCILARI OLSUN ( TÜM KAMU KURUMLARA ÖRNEK TEŞKİL ETSİN ) İNŞALLAH

SIRADAKİ HABER