İşte Urfa’da 2015 yılındaki kaza bilançosu

Şanlıurfa’da 2015 yılında yaşanan kazalarda ölenlerin sayısı açıklandı.

Trafik haftası kapsamında Jandarma ve Polis ekiplerinin Şair Nabi Kültür Merkezinde düzenlediği etkinliğe Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Türker, öğrenciler ve Belediye Başkan Yardımcılarının yanı sıra bazı STK’lar katıldı.

Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Programda konuşan Murat Türker 2015 yılında Türkiye ve Şanlıurfa’da yaşanan kazaların bilançosunu çıkardı. Açıklanan verilere göre Türkiye genelinde 1 Milyon 200 Bin kaza yaşandı. Yaşanan kazalarda 285 Bin 59 Kişi yaralanırken, 3 Bin 524 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa genelinde ise 4 bin 770 kaza yaşandı. Yaşanan kazalarda 3 Bin 506 kişi yaralanırken, 73 vatandaş hayatını kaybetti.

Çok sayıda öğrencinin de katıldığı törende konuşan Vali Yardımcısı Uğur Sezer, vatan sevgisi ile terörü hep birlikte ayacağız diyerek şunları söyledi.

“Birlik ve beraberlik içerisinde vatan sevgisi ile hep birlikte bu terörü aşacağız. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Terör gibi farkında olmadan yitirdiğimiz en önemli canlarımızda trafikte kaybedilmektedir. Farkındalık bilinçle bu kayıplarımızın önüne geçmez bizim elimizdedir. Sadece yapmamız gereken kurallara uymaktır. Hoşgörü ve temel anlayışı trafiğin prensipleri haline getirmemiz gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün önemine ilişkin yapılan resim sergisi gezildi. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER