İlci ´Sınav Yapılan Okulları Dolaştı

28-29 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa'da yapılacak olan Ortaöğretime Geçiş Yazılı Sınav’na toplam 44 560 öğrenci katılacak. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı İl genelinde 428 okulda yapılacak olup toplam 5228 öğretmen ise göze

 İlci ´Sınav Yapılan Okulları Dolaştı

28-29 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa'da yapılacak olan Ortaöğretime Geçiş Yazılı Sınav’na toplam 44 560 öğrenci katılacak. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı İl genelinde 428 okulda yapılacak olup toplam 5228 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak. Sınavda 8'nci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sorular sorulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci sınav evrakların dağıtımı yapıldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Deposuna sabah 05:00 de gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Tüm İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu depoda sınav evrakların dağıtımı sorunsuz bir şekilde yapıldı.

İl Milli Eğitim müdürü Metin İlci sınav yapılan okulları gezerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

İlci İlk olarak Mehmet Saçlı Ortaokulluna giderek okul Müdürü Sadrettin Uzundağ tarafından temin edilen ve öğrencileri motivasyonu artırmaya yönelik Kalem, Silgi, Açacak, Kek, Meyve Suyu ve su dağıtımı yaptı. Daha sonra sırasıyla Bağlarbaşı, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Bilim, Mehmet Akif Ersoy, Yavuz Selim, Gazi, Ortaokulları dolaşarak bir anlamda rekor kırdı.

Sınav sonunda bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavında İlimiz genelinde toplam 44 560 öğrenci katılacak. Bu rakam birçok ilin toplam öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05:00 den itibaren okul müdürlerimize sınav kutularını dağıtımı yaptık. Ben Bu Sınavın yapılmasında desteklerini hiç zaman esirgemeyen başta Sayın Valimize, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Alay Komutanımıza, Okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize buradan teşekkür ediyorum dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER