İkinci el giysilerde kış hareketliliği

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, "'ikinci el giyim" pazarında, kış hareketliliği yaşanıyor.

İkinci el giysilerde kış hareketliliği
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, "'ikinci el giyim" pazarında, kış  hareketliliği yaşanıyor.
Eyyübiye ilçesi Muradiye mahallesi boş arazide  kurulan ''Bit Pazarı'', ikinci el giyim yılın diğer günlerinde olduğu gibi Kış aylarında gelir düzeyi düşük olan vatandaşların, giyim ihtiyacını karşılıyor.
Özellikle Suriyeli göçmenlerin daha sık uğradığı ikinci el satan giyimciler kış ayların yaklaşmasıyla elbise gücü olamayan kişiler rağbet görüyor. Naylon sele ve sepet karşılığında mahalle aralarında takas edilerek bit pazarı esnafına çok düşük fiyatla satılan giyim eşyaları, tamirat, yıkama ve ütü işleminden sonra ihtiyaç sahiplerine satılmak üzere askılara yerleştiriliyor.
Piyasada sıcak para olmadığını insanların alım gücünün zayıfladığını ifade eden ikinci elbise satan esnaf, “Artık kimse eskisini atmıyor getirip 1 liraya da olsa satıyor. Bizde küçük tamirlerin ardından yeniden satışa çıkarıyoruz. Ayakkabılar piyasada 35-40 liradan aşağı olmazken, biz 3-5 veya en fazla 10 liraya ayakkabı satıyoruz. Bazen biz maddi durumu iyi olan ailelerden aldığımız piyasada bayağı pahalı olan ayakkabıları da onarımını yapıp, boyadıktan sonra yeniden satışa çıkarıyoruz"dediler 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER