"Herkesin yarasına merhem olmaya çalışıyoruz"

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde, "Kış soğuktur üşütür İstanbul'un kardeşliği ısıtır" sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Şanlıurfa'ya getirilen yardımlar kentteki Suriyeli sığınmacılara ulaştırılıyor.  Lojistik merkezde gönüllülerce k

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde, "Kış soğuktur üşütür İstanbul'un kardeşliği ısıtır" sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Şanlıurfa'ya getirilen yardımlar kentteki Suriyeli sığınmacılara ulaştırılıyor. 

Lojistik merkezde gönüllülerce kolinenen malzemeler, ring araçlarıyla misafirlerin evlerine bırakılıyor. İstanbul'dan getirilen yardım malzemelerinin tamamının önümüzdeki günlerde sığınmacılara teslim edilmesi bekleniyor. 

Babuşcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımların büyük bölümünün Şanlıurfa'ya ulaştığını söyledi.

Kampanyanın uzun soluklu yürütülmesini amaçladıklarını aktaran Babuşcu, şöyle konuştu:

"Bu anlamda yaptığımız ilk toplantıda istişare kurulu oluşturmasına karar verdik. Böylece yardımlar, komisyonun belirleyeceği yöntemle dağıtılacak. Şimdi daha ayrıntılı bir çalışma yapacağız. Çünkü bu kampanyayı sürdürülebilir nitelikte en azından bahara kadar devam ettirmeyi planlıyoruz."

Babuşcu, yardımların 4 bin metrekarelik kapalı alana indirildiğini ancak buranın yetersiz kalmasından dolayı 7 bin metrekarelik ikinci bir depoyu devreye aldıklarını ifade etti. 

Şanlıurfa'daki tüm sığınmacılara ulaşmaya çalışacaklarını dile getiren Babuşcu, kentte hizmete açılan giyim mağazasını da 3'e çıkaracaklarını kaydetti.

Oluşturulan ekiplerin sistematik şekilde her gün sahaya çıkacağını vurgulayan Babuşcu, "Biz burada gücümüzün yettiği nispette herkesi kucaklamaya, herkesin yarasına merhem olmaya çalışıyoruz. Bu büyük bir hedef ve sayısal değerlendirmenin de bir öneminin olmadığını düşünüyoruz. Sayısal değerlendirme de Şanlıurfa'da ne kadar muhacir varsa hepsidir" şeklinde konuştu. 

Babuşcu, kampanyaya destek olmak isteyen hayırseverlerin kendilerine ulaşabileceğini sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER