Hastanede Su Dolapları Çalıştırılmıyor İddiasi!

Şanlıurfa Eyyübiye Araştırma Hastanesinde hastaneye ait soğuk su dolaplarının kantinler için çalıştırılmadığı için iddia ediliyor.

Hastanede Su Dolapları Çalıştırılmıyor İddiasi!

Şanlıurfa’nın 800 yataklı devlet hastanesi olan Eyyübiye Araştırma hastanesinde bazı hasta ve hasta yakınları hastane içerisinde bulunan ve hastaneye ait olduğu belirtilen soğuk su dolaplarının hastanede bulunan kantinler için çalışmıyor durumda bırakıldığı iddia ettiler. Hastane koridorlarında belli köşelere bırakılan vatandaşların bu sıcak yaz günlerinde su ihtiyaçlarını karşılamaları için konulan dolapların fişleri çekilmiş bir vaziyette yüzleri duvara döndürülmüş olup kullanıma kapatıldığı görüldü. Hasta ve hasta yakınlarının tepkisi ile karşılanan bu durumun hastanede bulunan kantinlerin faydalarına yapıldığı gelen iddialar içerisinde.   

Günde ortalama yüzbinlerce hastaya hizmet veren Eyyübiye Araştırma Hastanesinde böyle görüntüler hastanenin prestijini zedelerken, genellikle Eyyübiye çevresinde oturan vatandaşların daha ağırlıklı olduğu hastane maddi anlamda zorluk yaşayan hastalar daha yoğunlukta. Bundan dolayı kantinlerde kimi hastaların su alacak paraları olmazken üstüne su dolapların çalışmaya kapatılması vatandaşların mağdur ettiği kadar tepkileri de neden oldu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

Evet su dolaplarının hiçbiri çalıştırılmıyor, öylesine takılı halde içi boş olarak süs niyetine duruyor. İnsanlar faydalanmasın diye böyle yapılmış. Hastane yönetimi ne işe yarar acaba?

SIRADAKİ HABER