"Harcanan Para 2 Milyar Tl'yi Geçti"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Türkiye'ye sığınan Suriyelilere şu ana kadar harcanan parayı açıkladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük'te partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Vali Nafiz Kayalı G

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Türkiye'ye sığınan Suriyelilere şu ana kadar harcanan parayı açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük'te partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Şahin'in yanı sıra AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

"HARCANAN PARA 2 MİLYAR TL'Yİ GEÇTİ"

Toplantıda partililere seslenen Şahin, savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler ile ilgili şu ana kadar harcanan paranın 2 milyar TL'yi geçtiğini açıklayarak, başka hiçbir ülkenin bu fedakarlığı gösteremeyeceğini söyledi.

Esad yönetimini anayasayı değiştirme konusunda çok uyardıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"ESAD VE YÖNETİME HEP BUNLARI ÖNERDİK"

"İlişkilerimiz iyi iken Beşar Esad ve yönetimine hep bunları önerdik. 'Gelin şu anayasayı değiştirin' dedik. Orada tek parti var. Başka bir partinin yaşaması, seçime girmesi mümkün değil. Orada bir aile, sülale iş başında. Esad sülalesi. Yıllardır Hafız Esad iş başındaydı şimdi ise oğlu. Artık dünya farklı bir yöne doğru gidiyor. Suriyeliler dünyada ne olup bittiğini, hangi yönetim şekillerinin var olduğunu görüyor. Onlar da 'Biz de demokrasi istiyoruz' diyorlar. Bunu sokağa çıkarak silahsız dile getirdiler. Ama 100 bine yakın insan hayatını kaybetti. Allah bilir şehit oldu. Kimyasal silah saldırısında o bebelerin hali yüreğinizi sızlatmadı mı? Hangi insan vicdanı buna dayanabilir?

"KILIÇDAROĞLU 'SİZE NE BUNDAN?' DİYOR"

Sayın Kılıçdaroğlu 'Size ne bundan' diyor. Hatta bir ara demişti ki 'Suriye'den Türkiye'ye kaçan göçmenler için biz iktidarda olsaydık bunların hiç birini almazdık'. Bunlar bizim vatandaşlarımızın akrabaları, yakınları. Geçmişte de peşmergeler bize gelince sınırlarımızı açtık. Bunlara aş verdik. O yıllarda başkası hükmetti. Onlarda insani tavır gösterdiler. Bu insani bir tavırdır. Suriye'den gelenler içinde biz aynı şeyi yaptık. Suriye'den Türkiye'ye iltica etmiş olan insanlarla ilgili şu ana kadar harcadığımız para 2 milyar TL'yi aşmıştır. Başka hiçbir ülke, başka bir halk böyle bir fedakarlığı gösteremez bizim milletimizden başka.

Ey Beşar Esad, şu halkının feryadını, taleplerini duy. Ama birkaç gün daha iktidarda kalabilmek için elinde hangi tür silah varsa, en son kullandığı kimyasal silahı halkının üzerine atmaya çekinmiyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER