Haliliye'de Kadın Hastalıkları Ve Doğum Servisi Hizmete Açıldı

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesi Haliliye ek binasında kadın doğum polikliniği hizmete girdi.

Haliliye'de Kadın Hastalıkları Ve Doğum Servisi Hizmete Açıldı

Türkiye'nin en kalabalık ve genç nüfusun yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa'da, her yıl ortalama 60 bini aşkın çocuk dünyaya geliyor, kadın doğum polikliniklerini daha önce çoğaltılacağını belirten Sağlık Müdürü Himmet Durgut Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesi Haliliye ek binasında ameliyathane,poliklinik ,yeni doğan, yoğun bakım,kadın doğum servislerini hizmete girdiğini belirti.

İl Sağlık Müdürü Himmet Durgut yaptığı açıklamada, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binasında ameliyathane, poliklinik, yeni doğan yoğun bakım, kadın doğum servislerinin faaliyete geçtiğini söyledi.

Turgut,"Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesi Haliliye ek binasında ameliyathane,poliklinik ,yeni doğan yoğun bakım,kadın doğum servislerini faaliyete geçirerek Şanlıurfa'nın hizmetine sunduk.İlk bebeklerimiz sağlıklı bir şekilde hayata merhaba dedi.Hayırlı olsun"dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 1 yıl Önce

Urfada her ailede en FAZLA üç çocuk kuralı uygulanmalı bence. Yoksa doğum oranı böyle devam ederse buna ne doktor yeter ne de hastane.

emine
emine - 1 yıl Önce

karaköprüde kadın doğum doktoru istiyoruz.

UYAN URFALI
UYAN URFALI - 1 yıl Önce

ÇOOK ŞÜKÜR ACILDI

Uyanan vatandaş
Uyanan vatandaş - 1 yıl Önce

Geç kalınmış dahi olsa milletimize hayırlı olsun urfada hastaneler var ama doktor omadımı bir anlamı kalmıyor urfada plastik cerrahı sayısıne kadar acıklarmısınız urfadaki eski fakülte ve çocuk hastanelerinde faaliyete geçirin bu hastanelerde kadın doğum ve çocuk polikinleri açın yeter artık millet bir nefes alsın insanları bir hastaneye yönlendirip yoğunluk yaşatmayın yeter artık

erol
erol - 1 yıl Önce

urfanın sağlık sorunlarını dışardan gelen urfayı bilmeyen kişilere teslim edince daha iyi oluyor sanki...urfalı olunca kayırmacılıktan hizmete zaman kalmıyor...

Halime deveci
Halime deveci - 6 ay Önce

Bu hastanede doğumu artik yapmadıklarını duydum doğrumu acaba lütfen cvb verin

SIRADAKİ HABER