Halfeti’de dubalara yeni düzenleme

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bulunan dubalar için yeni düzenleme geliyor.

Halfeti’de dubalara yeni düzenleme

Yetkililer geçtiğimiz günlerde duba restoranları tek tek gezerek uyarılarda bulundu. Dubalarını kaldırarak yeni suya zarar vermeyecek dubaların yapılmasını isteyen yetkililer işverenlerin tepkisine neden oldu.

“YENİ DUBALAR 1 TRİLYON

Bölgede bulunan esnaflar yeni yapılacak olan dubalar için girişimlerde bulundu. Suya zarar vermemek adına girişimlerine başlayan esnaflar dubaların uçuk fiyatını öğrenince isyan bayraklarını çekti.

Suya zarar vermeyen dubaların fiyatlarını duyan esnaflar; “Mevcut dubalarımız suya zarar veriyormuş. Bizde çevreye zarar vermek istemeyiz. Nasıl olacaksa öyle yaparız fakat fiyatlarını sorduk eski parayla yeni dubalar 1 trilyon. Burada hiç kimsenin o kadar bütçesi yok” ifadelerini kullandı.

RANT MI DÖNECEK?”

Dubalarını yenilemek istediklerini ifade eden esnaflar fiyatın engel olduğunu belirterek; “Bizden dubalarımızı yenilememizi istediler. Bu dubaların maliyeti 1 trilyon civarı. Buradaki hiçbir duba restoran bu bütçeyi ayarlayamaz. Bu nedenle tüm duba restoranlar kapanacaktır. Tüm dubalar kalkarsa burada rant mı dönecek” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER