Güvenlik işçileri Vali Küçük'ten yardım istedi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde bulunan çadır kentte çalışan 62 özel güvenlik görevlisi işlerine son verilmesinin ardından Vali İzzettin Küçük'e giderek şikayetçi oldu ve yeniden işe alınmaları için yardım istedi.

Güvenlik işçileri Vali Küçük'ten yardım istedi

Suruç'ta bulunan 26 bin Suriyelinin barındığı çadır kentte 1 yıldır taşeron şirkete bağlı olarak çalışan 62 özel güvenlik görevlisi dün işten çıkarıldı. Tamamı Arap kökenli olan ve bu nedenle işten çıkarıldıkları öne süren özel güvenlikçiler, öğleden sonra Şanlıurfa Valiliği'ne geldi. Valilik önünde toplanan grubun kendi arasında temsilci olarak seçtiği 3 kişi Vali İzzettin Küçük ile görüştü. 

Kendilerinin ırkçı bir yaklaşımla işten çıkarıldıklarını öne süren güvenlikçilerden İbrahim Toha, "İki gün önce şirket yetkililerinden gelen telefon ile işten çıkarıldık. İşten çıkarılma sebebini sorunca taşeron şirketin değiştiği ve Arap kökenli olmamız bize gerekçe olarak gösterildi. Bundan sonra kampta sadece Suruçlu Kürt kökenlilerin çalışacağı ifade edildi. Burada resmen ırkçılık yapılmaktadır. İşten çıkartılan 62 kişinin hepsi Arap kökenli ve bu durum bizi rencide etti" dedi. 

Valilik binası önünde toplanan kalabalık, temsilcilerinin durumu Vali Küçük'e anlatmasının ardından dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER