Güven, 'Kudüs İslam Aleminin Kutsalıdır'

Şanlıurfalı Genç Yazar Ahmet Yılmaztekin çıkarcığı 'Kudüs İstikbalimiz' dergisini Şanlıurfa Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven'e takdim etti.

Güven, 'Kudüs İslam Aleminin Kutsalıdır'
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında hizmet veren Medeniyet Sancağının İzinde Kitap Kafe’sinde devam eden gençler Kudüs’e ithafen dergi hazırladılar.
Kudüs İstikbalimiz kapağıyla okurlarıyla buluşan genç yazarlar yıl içerisinde Kitap Kafe de düzenlenen Kudüs'e dair okuma ve programlarına katılan gençler, Kudüs meselesine duyarsız kalmadıklarını göstererek yazılarıyla Kudüs'e dair düşüncelerini aktardılar. Kudüs gezi yazıları, Kudüs'ün tarihine dair bilgi veren farklı yazılarla Kudüs'e olan duyarlılıklarını ifade ettiler. Genç Yazar Ahmet Yılmaztekin çıkardığı Kudüs dergisini Şanlıurfa Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven'e takdim etti.
Derginin yazarlarından Ahmet Berkan Yılmaztekin, "Şanlıurfa'da gençlerin boş durmadığını göstermek için, biraz da basın ve medyanın gücünden faydalanarak böyle bir dergiyi çıkardık, çok başarılı bir çalışma oldu Elhamdulillah . Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Kudüs gündemden düştüğü zaman çok üzülüyoruz, çünkü Kudüs gündemden düşünce oradaki olaylar sakinlemiş anlamına gelmiyor, sadece Türkiye'de gündem değişiyor ve Kudüs gündemden düşüyor. En azından Şanlıurfa'mızın gündemini siyasetten ayırıp, bir nebze olsun Kudüs ile meşgul edebildiysek ne mutlu bize." Şeklinde açıklamada bulundu.
Şanlıurfa Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ise , "Kudüs İslam aleminin kutsalıdır, her zaman Kudüs'ün gündemde olması gerekir, Urfa'da böyle genç Yazarların çıkarmış oldukları dergi ile Kudüs' e sahip çıkmaları İslam alemi için sevindirici bir gelişmedir"dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER