Günde 2 bin Çocuğu Muayene Ediyorlar

 Hastane Başhekimi Ahmet Güzelçiçek: "Günlük hasta sayımız bin 500 iken kış mevsiminde 2 bini bulmakta, bazen bunun bile üzerine çıkılmaktadır" ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi günlük 2 bin hasta çocuğa poliklinik hizmeti verdiği b

Günde 2 bin Çocuğu Muayene Ediyorlar
 Hastane Başhekimi Ahmet Güzelçiçek: "Günlük hasta sayımız bin 500 iken kış mevsiminde 2 bini bulmakta, bazen bunun bile üzerine çıkılmaktadır"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi günlük 2 bin hasta çocuğa poliklinik hizmeti verdiği bildirildi. 

Hastane Başhekimi Ahmet Güzelçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış aylarının mevsimler hastalıkları da beraberinde getirdiğini, buna bağlı olarak gribal hastalıklar, üst ve alt solunum yolları enfeksiyonları gibi hastalıkların çocukları etkilediğini söyledi. 

Kış aylarında görülen bu hastalıklar ışığında bölge ve Şanlıurfa'da çocuk sayısına dikkat çeken Güzelçiçek, hastalanan çocuklara sağlıklı hizmet verebilmek için bir takım tedbirler aldıklarını belirtti.

Güzelçiçek, şunları kaydetti: 

"Kış mevsiminde çocuk hasta sayımız mevsimsel hastalıklarla birlikte artış göstermekte. Günlük hasta sayımız bin 500 iken kış mevsiminde 2 bini bulmakta, bazen bunun bile üzerine çıkılmaktadır.

 Biz de hastane yönetimi olarak vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek için bazı önlemler aldık. Örneğin yatak sayımız eskiden 229 iken şimdi bu sayıyı 318'e çıkardık. Poliklinik sayımız 18 iken bunu 26'ya çıkardık. Bir çocuk cerrahi, 15 uzman çocuk hekimi, 12 yan dal uzmanı olmak üzere toplamda 44 hekim ile hizmet veriyoruz."

Güzelçiçek, yataklı tedavi olan çocukların anneleri için hastanede "Anna oteli" açtıklarını kaydetti.

- Günde 150 hasta 

Hekimlerin standartların üzerinde hasta baktıklarını aktaran Güzelçiçek, "SGK'nın günlük hekimlere planladığı hasta bakma sayısı 60 iken bizim hekimlerimiz günlük 150 hastaya bakıyor. Hekim sayımız biraz daha arttırılsa, hekim başına düşen hasta sayısı yüzün altına çekilirse bu hekim için de hasta için de kaliteyi arttracaktır" diye konuştu.(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER