Gözler sınırda kulaklar ezanda

Türkiye-Suriye sınırında askerler, hava sıcaklığının 40 dereceyi aşmasına rağmen eli tetikte, gözü dürbünde görev yapıyor. İftarını açacak askerler bir taraftan da ezanın sesini takip ediyor.

Gözler sınırda kulaklar ezanda

 Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki 3'üncü Hudut Alayı Komutanlığı'na bağlı Karaca Hudut Karakolu'ndaki askerler, sınırın sıfır noktasında görev yapıyor.

BÖLGEYİ KULEDEN DÜRBÜNLE GÖZETLİYORLAR

Sınırın hemen karşısında bulunan PYD denetimindeki Suriye'nin Kobani kentinin bulunduğu bölgeyi kule ve kulübelerden dürbünlerle aynı zamanda zırhlı araçlardaki kameralardan sürekli kontrol eden askerler, hem buradaki gelişmeleri takip ediyor, hem de olası kaçak geçiş ve kaçakçılık girişimlerine izin vermiyor.

İFTAR İÇİN EZAN SESİNİ TAKİP EİYORLAR

Sınırda eli tetikte görev yapan askerler, gözleriyle sürekli Suriye'yi izlerken, kulaklarıyla da Ramazan ayı olması nedeniyle iftarını açacakları ezanın sesini takip ediyor.

SIRAYLA İFTAR AÇIYORLAR

Sınırdaki gelişmeleri 24 saat takip eden askerler, iftar vakti ise yemekhanede sırayla yemeklerini alarak oturdukları masalarda ezanın okunmasıyla dua ederek hep birlikte oruçlarını açıyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER