Genç STK’lar Stant Açtı

Şanlıurfa’da Referandum çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Şanlıurfa’da Genç STK’lar Rabia Meydanında Stant açarak Referandumuda “evet” için çalışmaya başladı.

Genç STK’lar Stant Açtı

Şanlıurfa Rabia Meydanı'nda başta Büyükşehir başkanı Nihat Çiftçi olmak Özere Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliyle Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve AK Parti İl Teşkilatı katılımı ile genç STK’ların Seçim kampanyası çalışmasının açılışını yaptı. Genç Musiad, Milli Birlik Cemiyeti, Genç Birlik, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik Vakfı( TUGVA), Genç Memur Sendikası, Milli Türk Talebe Birliği, Şanlıurfa İmam Hatipliler Derneği, Akil Gençler Platformu, Harran Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Şanlıurfa Gençlik Kültür Derneği, Milli İrade ve Demokrasi Derneği, Genç Ruha Derneği. Olmak özere 15 Genç STK çalışma yürütmeye başladı.

Genç STK’ların Referandum Çalışması açılışında konuşan Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi şunları kaydetti:

“Gençlere bu birlik ve beraberliği sağladığı için ülkemizin b önemli günlerinde bu kutsal yolculukta Şanlıurfa’da bir araya gelerek sesini tüm Türkiye’ye duyuran değerli gençleri anlından öpüyorum. Değerli gençler Şanlıurfa’mıza genç bir il, Şanlıurfa’da aslında birlik ve beraberliğin teminatı birazda size kalmıştır. Her zaman söylüyoruz kanımızdaki bu ruh, bu enerji bir araya geldiği zaman her zaman iyi işlere güzel işlere ülkemizin yararına şehrimizin yararına işler yaparız. Yeter ki bir araya gelelim 16 Nisan Referandumu hepimizi ilgilendiren bir konudur. Kuramsal bir konu değildir. Bir şahis meselesi değildir, bir parti meselesi değildir, yerel yönetimler meselesi değildir Halkın meselesidir, milletin meselesidir, gençliğin meselesidir, sizlerin ve bizlerin meselesidir. İstikrarlı günler başlayacak artık süresi belli olan ve milletin iadesi tarafından seçilen temsilciler millete gerçek anlamda hizmet edecek.”

Genç STK’lar ardından Rabia Meydanı’nda Stant açıp halka 18 Maddelik yeni Anayasayı anlatmak için çalışmalara başladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

Urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru yetimlere kadınlara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarımiza tesekkurler

hayır
hayır - 3 yıl Önce

hayır hayır hayır

SIRADAKİ HABER