“Fetih hakka giden yolda örtüyü kaldırmaktır”

Murat ÇİFTÇİ Urfacity AVM konferans salonunda düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol , Halk Sağlığı Müdürü Osman Koyuncu ve çok sayıd

“Fetih hakka giden yolda örtüyü kaldırmaktır”

Murat ÇİFTÇİ

Urfacity AVM konferans salonunda düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol , Halk Sağlığı Müdürü Osman Koyuncu ve çok sayıda davetli vatandaş katıldı.

Program kuran-ı kerim tilavetiyle başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Abdulvahap Mete açılış konuşmasını yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Abdulvahap Mete konuşmasında şunlara değindi;

“Burada bulunan mekan kalıntılarından yola çıkarak dünyanın en eski mekanlarından biridir. Biz inanıyoruz ki ilk insanlardan bugüne, Hz. Adem babamızdan bugüne sürekli peygamberi öğrettiği vahiy ön planda tutan bu yolu kendisine yol edinen insanlar olmuştur.”

Mete, “ Bu gece bizim için önemlidir, Mekke’nin fethi fetihlerin anasıdır.Öyle bir fetih ki ondan sonra bütün fetihler o fethe benzemek için gayret göstermiştir.Bütün fatihler o fatihe benzemek için gayret göstermiştir.Mekke’nin fethi aynen turnusol kağıdı gibidir, ölçüye vurursunuz bir fetih Mekke’nin fethine ne kadar benziyorsa o kadar fetihtir.Biz fetihten ne anlamalıyız.Fetih bir toprak parçası almak değildir, fetih hakka giden yolda örtüyü kaldırmaktır.İnsanları özgür iradeleriyle karşı karşıya bırakmaktır.Sen artık serbestsin denilecek seviyeye getirmektir.İstediğine inanabilirsin, istediğin dinin mensubu olabilirsin demektir” dedi.

Ayrıca Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere de hediyeler verildi.

Siyeri nebi yarışmasında dereceye giren isimler şöyle;

1-İsmail Bugurca

2-Fatma Ataş

3-İsmail cerdik

4-Esmanur Kurt

 5-Fatma Zaıl

6-Yasemin Durna

7- Necmi Ayyıldız

8-Ramazan Aslan

9- M.Şükrü Kahramanoğlu

10-Nuriye Küçükoğlu

 11-Songül Durmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER