Feribot ulaşımı sona eriyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ile Adıyaman’ın Kahta ilçesi arasında kurulan Nissibi Köprüsü, tamamlanma aşamasına geldi. Son çalışmaları yapılan köprünün ulaşıma açılmasıyla birlikte feribot ulaşımı sona erecek. Bu anlamda feribot sahipleri sorun yaşarken,

Feribot ulaşımı sona eriyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ile Adıyaman’ın Kahta ilçesi arasında kurulan Nissibi Köprüsü, tamamlanma aşamasına geldi. Son çalışmaları yapılan köprünün ulaşıma açılmasıyla birlikte feribot ulaşımı sona erecek. Bu anlamda feribot sahipleri sorun yaşarken, köprünün açılmasıyla birlikte vatandaşların ulaşım konusunda büyük bir rahatlık yaşayacağı bekleniyor.

Feribot ulaşımını sona erdirecek olan Nissibi Köprüsünün Mart ayında açılacağı bildirildi. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın da incelemelerde bulunduğu Nissibi Köprüsü, şimdiden yaya geçidine açılmış durumda. Kimi vatandaşlar hala feribotla karşıya geçerken, kimisi de yaya bir şekilde köprü üzerinden geçiyor. Feribotçular ise köprünün kurulmasıyla birlikte sıkıntı yaşıyor.

Köprünün tam olarak hizmete açılmasıyla birlikte feribotların kaldırılacağı mı yoksa hizmete devam mı edeceği henüz bilinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER