Etkili Olan Yağmur Çiftçileri Sevindirdi

Şanlıurfa'da hafta sonu içerisinde etkili olan sağanak yağmur çiftçileri sevindirdi. Ovada hafta sonu içerisinde etkili olan sağanak yağış, ardından açan Güneş bir süredir ekinleri sulamak zorunda kalan çiftçileri sevindirdi.

Etkili Olan Yağmur Çiftçileri Sevindirdi

Şanlıurfa’da 1,5 aydır yağmayan yağmur çiftçileri tedirgin etmeye başladı, Özellikle Harran’da yağmur duasına çıkıldı hafta sonu itibariyle yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü.
Kentte hafta sonu etkisini gösteren sağanak yağışlar çiftçiyi sevindirdi. yağmur, ekinlere de iyi geldi. bereketli yağan yağmurlar çiftçileri rahatlattı. etkili olan yağmurlar tahliye kanalların dolmasına neden oldu. tahliye kanalındaki su Suriye topraklarına ulaşıyor, Türkiye'deki yağan yağmur tahliye kanalıyla Suriyeli çiftçilerinde yüzünü güldürüyor.
Uzun süredir yağmurun yağmaması ova çiftçisini ciddi anlamda endişelendirmişti. Bölge çiftçisi "Bu sene de geçen yıl gibi kurak mı geçecek?" diye endişelenirken, yağan yağmur çiftçinin yüzünü güldürdü. Çiftçiler, " yağan yağmur ekinlerimize serum gibi geldi. Eğer bu günlerde yağmur olmasaydı, biz ekinlerimizden umudumuzu kesecektik. Ancak bu yağmurlarla ekinlerimizde canlanma oldu. Dileğimiz yağmurların mevsim normalinde seyretmesidir" dediler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER