Esnaf Kan Ağlıyor

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bağlarbaşı mahallesinde esnaf kan ağlıyor.

Esnaf Kan Ağlıyor

Birçok esnaf işsizlik sorunu olan vatandaşlar gün boyu iş olmadığını ve bir çok sıkıntıları yetkililerin sorun çözülmesini esnaf halkı tepki gösterdi.

“Yerli turist bizi ayakta tutan kitledir”

İşlerinin çok durgun geçtiğini söyleyen Bağlar başı esnaflarından Mehmet Ali Avcı ise, “Şanlıurfa Haliliye İlçesine bağlı Bağlar başı Aşağılara oranla bizim yerimiz biraz yüksek olduğu için son uğranılan yer oluyor. En büyük olumsuz etkiyi de belki biz görmüşüz. Yetkililerden bu konuda bir şeyler yapmasını bekliyoruz. Buranın yolları yetersizdir. Aşağıdan gözükmemizi sağlayabilirler. Daha bir serbestlik istiyoruz. Zaten biz mağduruz. İşlerimiz çok durgun. Şu an Bağlar başı esnafının 10’a yakını dükkânlarını kapatmıştır. Durumumuz iyi değil.. Yabancı turistlerin gelmemesinin sebeplerini hepimiz biliyoruz. Etrafımız savaş çemberidir. Kimsede gezme zevki kalmamış. Herkes merakla sonuçları bekliyor. Umuyoruz piyasamız eskisinden daha iyi bir hale gelir.” ifadelerini kullandı.

“Son 4 yıldan bu yana kan ağlayıp karalar bağlıyoruz”

İşlerin durgunluğundan dolayı kiralarını bile ödeyemediklerini belirten esnaf Abuzer Çiçek ise “Son 4 yıldan bu yana kan ağlayıp karalar bağlıyoruz. Şanlıurfa’ya misafir konuklar gelmiyor. Malumunuz Suriye, Irak olayları ve Doğu’daki zulümlerden dolayı, Bu nedenden dolayı esnaf olarak bize de yansıdı. Kiramızı ödeyemez duruma gelmişiz. Maliye ve işçilerimizin maaşlarını ödeyemiyoruz. Evimizin geçimini sağlamakta zorluk çekiyoruz. Bir çarşı olarak görmüyor. Çünkü bir levha, gösterge ve reklam yok.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

Bir ülkede eğer esnaflar iş yapamıyor kiralarını ödeyemiyorsa o ülkede kimse ekonominin iyi ğitiğini söylemesin.çünkü ülkelerde ekonominin can damarı esnaflardır.eğer bir ülkede esnaflar şikayetçi ise o ülkede durum normal değildir.

zapalazunka
zapalazunka - 2 yıl Önce

Hyaldi gerçk oldu. Oy verenlerin canı sağolsun. Bu millet herşeyi hak ediyor. İnşAllah ekmek 20 lira olur.

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Ben inanmiyorum.Esnafin işi kötü olsaydi yazarkasa firlatirlardi.demek ki işler iyi sandiklar patliyor.

SIRADAKİ HABER