Eşine Bakan Koca Yardım Bekliyor

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan 37 yaşındaki Ali Ok, böbrek nakli sonrası sağlığına kavuşmayan eşine 5 yıldır kendisi bakıyor.

Eşine Bakan Koca Yardım Bekliyor

Eyyübiye ilçesi Yardımcı mahallesinde ikamede eden Ali ve Emine Ok 18 yıl önce evlendi. Çiftçin bir çocukları oldu. Hayatını mevsimlik tarım işçisi ve seyyar satıcılık ile kazanan İkilinin hayatı istedikleri gibi gitmedi. 7 yıl önce Emine Ok böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Genç kadının Annesi duyarsız kalmadı ve bir böbreğini kızına verdi. Emine Ok aradan 5 yıl geçmesine rağmen bir türlü sağlığı düzelmedi. Ali Ok eşine bakabilmek için seyyar satıcılığı bıraktı. Aile maddi imkansızlıklarla boğuşuyor.

Ali Ok, "18 yıl önce eşimle mutlu bir şekilde evlendik, bir çocuğumda oldu, ben kışın seyyar satıcılık yapıyorum yaz ise mevsimlik işçi olarak değişik illere gidiyoruz, eşim 7 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu eşimin Annesi bir böbreğini kızını verdi. Ama 5 yıl oldu eşim sağlığını bir türlü kavuşmadı. Bende işi bırakıp eşime bakıyorum şimdi ne işimi tedavi edecek nede hayatımızı sürdürecek maddi durumuz kalmadı. Hayır severlerden yardım bekliyoruz"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER