Esat Yuvamızı Dağıttı

Suriye’deki içi savaştan dolayı Türkiye’ye kaçan 3 çocuk babasına  Esat’tan sonra bir darbede karısından aldı. karısı bir Suriyeliye kaçtı 3 çocuğuyla sokakta kaldı. Suriye’deki Esat güçleri ile özgür Suriye ordusu arasından yaklaşık 2 yıldır devam eden

Esat Yuvamızı Dağıttı

Suriye’deki içi savaştan dolayı Türkiye’ye kaçan 3 çocuk babasına  Esat’tan sonra bir darbede karısından aldı. karısı bir Suriyeliye kaçtı 3 çocuğuyla sokakta kaldı.

Suriye’deki Esat güçleri ile özgür Suriye ordusu arasından yaklaşık 2 yıldır devam eden iç savaştan dolayı ülkesini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 1 milyon kişi değişik ülkelerde mülteci olarak hayatlarını devam ettiriyor. Türkiye’ye gelen  Suriyelilerden 200 bininin sınır kentlerinde kurulan 21 mülteci kampında, 400 bininin ise bu kampların dışında yaşıyor.

Rakka kentinde yoğun yaşanan çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye gelen Osman Mustafa eşi Riman Öncehut çocukları Garip(7), Habipe(5), ve Sabah(2) ile Şanlıurfa’da yaşamaya başladı.

Osman Mustafa buraya yerleştiklerini ama eşinin kendisini terk ederek başkasına kaçtığını belirten Mustafa” Biz Suriye’nin Rakka kentinde yaşıyorduk evimiz vardı işim vardı çalıyordum güzel bir hayatımız vardı ta ki Ülkede çıkan iç savaş kadar iç savaştan 5 ay sonra çatışmalar bizim  bölgemize kadar geldi. ben eşim ve çocuklarıma yanıma alarak Türkiye kaçarak Şanlıurfa’ya yerleştik. Yaklaşık 3 ay önce eşim beni terk etti bir Suriyeli adam kaçtı.

 Şimdi ben burada perişan oldum 3 çocuğumla sokaklarda yaşıyoruz Esat’ın zulmünden kaçtım derken birde eşimden darbe yedim eşim beni ve çocukları bırakarak başkasına kaçtı. Şimdi sokaklarda yatıyoruz havalarda soğudu ne yapacağını bilmediği belirtti.(Mustafa Bayar)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER