21 Aralık 2013 Cumartesi 00:00
Erdoğan, Samsun'da...Önemli Mesajlar verdi

Erdoğan burada halka hitap etti. Erdoğan konuşmasından sonra Ordu'ya hareket etti.
ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’yi de eleştiren Erdoğan, “Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içine giriyorlar. Onlara sesleniyorum işinizi yapın. Biz sizleri ülkemizde tutmaya mecbur değiliz” ifadelerini kullandı.  Başbakan Erdoğan, Çarşamba'da yaptığı konuşmada; "Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Biz bundan yılmayacağız. Çünkü onlar, salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden korkuyorlar.

Hukuka yansıyan olay, hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman, kusura bakmasınlar bizler siyasiler olarak, yasama, yürütme organı niye var bu ülkede? Biz siyasetçiler olarak üzerimize düşüne her zaman yaptık. Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında, emir talimat veya baskı yapamaz. Siz kalkıp da eğer bu insanlara karşı bu tür baskıları yapmak suretiyle yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız, biz de üstümüze düşeni yapacağız. Yaptığımız budur’’ diye konuştu.

 Erdoğan'ın konuşmasından satır başları..

ELÇİLERE: İŞİNİZE BAKIN

Son günlerde çok entresan büyükelçiler bazı provakatif eylemlerin içerisine giriyorlar. Ben onlara da Samsun'dan sesleniyorum; 'İşinize bakın'.

Eğer görev alanınızın dışına çıkarsanız bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin ülkelerinizde bizim büyükelçilerimiz bu tür oyunların içerisine giriyorsa, siz bize haber verin biz alırız. Kendi büyükelçilerimizi de biz alırız.

Bu  yerel taşaronları olan bir operasyondur..

Onlar salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil, aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız oluyorlar.

Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz milli geliri bire üç bire dört arttırabilir misiniz? Siz Samsun Sarp sahil yolunu dört yılda bitirebilir misinz

Bunlar bu iktidarla oldu. 6 bin 100 kilometre.. Biz sizlerle gurur duyuyoruz.

11 yılda 79 senede 6 bin bölünmüş yol yapılmış, biz 11 yılda bunun üzerine 17 bin km bölünmüş yol ekledik.

Ana muhalefetin genel müdürü tutumuş yolsuzlukardan bahsediyor. Sen Rahşan affıyla yolsuzluktan kurtarmış birisin.

Bunların mazisi karanlık, bu ülkeye ne yaptılar zarardan başka, CHP demek kirlilik demektir. CHP demek temel hak ve özgürlükleri yok etmek demektir. Şu anda bu genel müdür güya karanlık geçmişini aydınlatacak...

Biz AK Partiyiz. Senin kabul edip etmemende önemli değil. Kabul eden burası... 30 Mart'ta da en güzel cevabı verilecektir.

Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Biz bundan yılmayacağız.

Çünkü onlar, salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden korkuyorlar. Hukuka yansıyan olay, hukukta karşılığını bulur zaten.

 Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman, kusura bakmasınlar bizler siyasiler olarak, yasama, yürütme organı niye var bu ülkede? Biz siyasetçiler olarak üzerimize düşüne her zaman yaptık. Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında, emir talimat veya baskı yapamaz.  

Eğer yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız biz de üzerimize düşeni yapacağız. Bunu yapan yürütme mensuplarına gereği neyse biz onu yapacağız Ülkemizde muhalefet bitmiş. Güçlü bir muhalefet olsa Türkiye çok farklı yürür. Ben bunların isimleri ağzıma almayacağım dedim.

Bütçe müzakerelerinde hakaret yapan muhalefet 117 kişiyle hayır dedi. İktidar ki yanımdaki arkadaşlarım katılamadı bizimde işleri vardı, 318'le bütçesine sahip çıktı. Muhalefet bitmiş tükenmiş. Sıkıntımız bu zaten.

Bugün yine hakaretleri var o da yargı da, bol para aldım. Almaya da devam ediyorum. Bu tazminatları en güzel yerlerde değerlendireceğiz. Biz hakaret etmeden yola devam edeceğiz.

Önümüzdeki yerel seçimlere kadar bir ve diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.