22 Ağustos 2016 Pazartesi 18:10
Ercan'dan o iddialara, Diplomalı cevap
banner23

 FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Şanlıurfa Müzesi Müdürü Müslüm Ercan, kendisiyle ilgili iddialara yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.   Ercan'ın açıklaması aynen şöyle: 

'Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçerken bu derece anlamsız bir konu ile ilgili Basın bildirisi yayınlamaktan duyduğum utancı belirtir tüm kamuoyundan özür dilerim. 
Ancak yerel, ulusal basın ve sosyal medyada şahsıma yapılan hakaretler ve şer odaklarınca başlatılan linç kampanyası Beni bu açıklamayı yapmaya zorunlu kılmıştır. 1994 yılında bitirdiğim Şanlıurfa Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden sonra 1995 yılında Sağlık Memuru olarak memuriyet hayatına başladım. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümünü kazandım ve 112 Acil serviste nöbet tutarak Arkeoloji eğitimimi tamamladım. 
2008 yılında Bakanlık değiştirerek Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışmaya başladım. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Konu ile ilgili diploma örneklerimi bu basın açıklaması ile birlikte kamuoyu ile paylaşıyorum. 2010 yılında Şanlıurfa Müze Müdürlüğüne atanmadan önce başka illerde daha sorunsuz müzelerde çalışma imkanım vardı. Biz, Allah bizi bu topraklardan yarattı, bu topraklara minnet borcumuz var diyerek Şanlıurfa Müze Müdürlüğünü tercih ettik. Kültür ve Turizm ile ilgili olan herkes bu süreci yakinen bilir. Ben Müze Müdürlüğüne atandığımda Şanlıurfa Müzesi, küçük bir binada hizmet veren, depoları eser dolu, çatısı akan bir yerdi. Ekip arkadaşlarımla gece-gündüz çalıştık, yeni Müze binasının hazırladık. 
Yönetmeliklere uygun olarak eser envanteri yaptık, eserleri paketledik taşıdık ve sergiledik. Şanlıurfa'ya Türkiyenin en büyük Müzesini kazandırdık. Bu süreçte de Memleketimin şerir ve hasut insanları sürekli Benimle uğraştı. Önce bitirdiğim klasik arkeolojiyi bölümünü görmeyip 'sağlıkçıdan müze müdürü mü olur' dediler. Yüksek lisansımdan sonrada 'halkla ilişkiler uzmanı müze müdürü olmuş' dediler. Bir taraftan görevimi hakkıyla yerine getirmeye çalışırken diğer taraftan temelsiz ve soyut iddialara, savunmalara ve soruşturmalara cevap vermeye çalıştım. Bu şikayetlerin tamamı kişisel haset ve çekememezlik kaynaklıydı. Hakkımdaki Göbekli tepe kazı başkanlığına ilişkin iddialar hakkında ise; 
20 yıl boyunca Göbekli tepe kazılarını yürüten Prof. Dr. Klaus SCHMİDT beklenmedik ölümü üzerine Göbekli tepe ile ilgili kaotik bir durum oluştu. Sorunun Kültür ve Turizm Bakanlığı mevzuatlarına uygun çözülmesi için Bakanlığın yetkili Kurumlarınca, kazının geçici bir süre Müze Müdürlüğü Başkanlığında ilerlemesine karar verildi. Yani o dönemde Benim yerime başka biri Şanlıurfa Müze Müdürü olsa Göbeklitepe kazı başkanı o kişi olacaktı. Kazı her ne kadar Müze Müdürlüğü Başkanlığında olsa da, işin kazı bölümü Alman Arkeoloji Enstitüsü'nün arkeologlarınca ve Ülkemizde bu alanda otorite kabul edilen Prof. Dr. Mehmet ÖZDOĞAN, Prof. Dr. Gülriz KOZBE ve Doç. Dr. Necmi KARUL' UN bilimsel danışmanlığında, Bizim koordinasyonumuzda yürütüldü. Bu süreçte çalışmalar arkeolojik kazılardan çok Klaus SCHMİDT döneminde başlayan Göbeklitepe çatı projesi eksenli yürüdü. Merhum Klaus SMİTH'in eşi Çiğdem SCHMİDT'LE Göbeklitepe güvenlik sistemi ile ilgili problemler yaşadığımız doğrudur. Çiğdem SCHMİDT, o dönemde Alman Arkeoloji Enstitüsü bünyesinde çalıştığı için yaşadığımız sorunlar Alman arkeoloji Enstitüsü ile paylaşılmıştır. Çiğdem SCHMİDT ile problem yaşayan tek kişi Ben olmadığım için Çiğdem SCHMİDT, Enstitüce kazı görevinden uzaklaştırıldı. Bu süreçten sonra Çiğdem SCHMİDT olayı kişiselleştirerek sosyal medya üzerinden şahsıma defalarca hakaret etmiş, Merhum Klaus SCHMİDT'İN hatırına işlem yapmamıştım. Ancak Bu bardağı taşıran damla oldu. Bu hakaretlerden sonra yasal süreci başlattığımı kamuoyu ile paylaşmak isterim. 
FETÖ Terör Örgütü üyesi olduğumla ilgili ise; Kamuoyunu temin ederim ki şu anda AK Partili olmak suç olsa idi BU şerir, hasut çekemeyen insanlar Şahsımı Ak Partili olmakla suçlayacaklardı. Bu şer odakları ellerini karaya bulamış kimi sevmiyor, kime zarar vermek istiyorlarsa üstüne sürüyorlar. 15 Temmuz darbe gecesi uçaklar, helikopterler tanklar daha meydanda iken Benim darbeyi lanetleyen açıklamalarım oldu. Allah korusun darbe gerçekleşseydi Benim bu paylaşımlardan dolayı ne sıkıntılar yaşayacağımı kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Son olarak hakkımda bu linç kampanyasını başlatan ve ateşime odun taşıyan şerir, hasut, tuzak kuran insan müsveddelerine sesleniyorum. Ben sırtımı en hayırlı tuzak kurucu Kahhar olan Allah'a yasladım. Sizden korkmuyorum. İstediğiniz tuzağı kurabilirisiniz, eğer sizden Bana bir kötülük gelmesi Allah'ın izni ileyse başım üstüne, eğer Allah buna izin vermezse Bana en ufak bir zarar veremezsiniz. Ayrıca eğer inanıyorsanız hepimiz bir gün Mahkeme-i Kübrada hesap vereceğiz ve Yaratıcı'nın affetmediği tek günah kul hakkı. Kurduğunuz tüm tuzaklardan, attığınız bu iftira ve çamurlardan ve kurumuma verdiğiniz zarardan dolayı Ben size hakkımı helal etmiyorum. Ayrıca Yaptığınız kötülüklerin hesabını bu dünyada da yargı yoluyla soracağım. 
Sözlerime son verirken gerçekleştirilen tüm hain terör saldırılarından dolayı Aziz Milletimizin başı sağolsun der, Allahtan Bu Millete bir daha böyle acılar yaşatmamasını dilerim. Konu ile ilgili ikinci bir açıklama yapmayacağımı kamuoyuna duyurur saygı ve sevgilerimi sunarım. Müslüm ERCAN'
Son Güncelleme: 23.08.2016 09:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.