Engellilerin Tatil Keyfi

Şanlıurfa'da 100 engelli aileleriyle birlikte Mersin'in Kızkale ilçesinde tatil yaptı. Engelliler aileleriyle birlikte denizin keyfini çıkartı. Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam dernek Başkanı Bedih Satoğlu” Sosyal yaşam ihtiyacının bir kısmını karşılamak engellinin ve ailesinin de hakkıdır.

Engellilerin Tatil Keyfi

Şanlıurfa Zihinsel engelliler rehabilitasyon ve istihdam derneği, 100 engelli ve refakatçisi ile birlikte Mersin'in Kızkalesi ilçesinde 7 gün boyunca tatil yaptı. Kızkalesi'nde tatil yapan engelli ve refakatçileri denizin keyfini çıkartıp , Türkü söyleyip göbek atıp sosyal aktivitelerde bulundular.

Çeşitli yaş ve engel türünden oluşan 100 kişi gün Kızkalesi plajında denize girerek serinleme fırsatı buldu. İlk defa denize girmenin heyecanını yaşayan engelli bireyler bu organizeyi yapan kişilere teşekkür ettiler.

Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu ,“Engellisine sahip çıkan toplum gelişmiş toplumlardır. Engelli insanlara sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra bir insanlık görevidir. Sosyal Gelişim ve Deniz Eğitimi Kültür Gezi Projemiz dahilinde Mersin Kızkalesi'ne 7 günlük kültür gezisine engelli ve ailesiyle beraber toplam 100 kişi katılmıştır. Bu gezimizin gerçekleştirmemiz için Haliliye İlce Belediyemiz katkı sağlamış bulunmaktadırlar. Deniz Plajında Engellilerimizin rahat denize girmeleri için Engellilerimize açılan alan ve misafir perverliğinden dolayı MHP Mersin Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz'a ve Genel Müdürlerine, Kızkalesi deniz plaj saha sorumlusuna ve Bu gezimize katkı Sunan Haliliye Belediye Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol'a teşekkür ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER