“ENGEL”liler Haftası!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla kortej yürüyüşü düzenledi.

Gülizar GÜLEBAK

Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, engeliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin önünden Rabia Meydanına kadar süren kortej yürüyüşünün ardından Ankara Kulübüne ait Seymenler yaptıkları gösteri yaparak engelliler ile misket oynadı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, engelli bireylerin her daim yanlarında olacaklarını belirterek engelli bireylerin mücadelelerini kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı.

Demirkol,  “İçinde bulunduğumuz hafta bazılarımız için hatırladığını anlama bazılarımız içinde şükretmenin hazzına vardığı zaman amacımız her iki duygunun bir arada yaşandığı bir toplum oluşturmak engelli kardeşlerimiz bizde varız dediğiniz müddetçe mücadelenizi bırakmadığınız sürece biz her daim yanındayız engellilere ve ailelerine devletin tanıdığı hak ve imkanları en hızlı şekilde ulaştırma için elimizden geleni yaparak toplumsal hayata katılımın önünde engeller bulunan tüm vatandaşlarımızın yaşama tutunma gücünü arttırabilmek ve onları hatırlamak en mühim ve en acil görevlerimizdendir” dedi.     

Kurum müdürlerinin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları İşitme engelli bireyler için işaret dili ile anlatılırken konuşmaların ardından ise kurulan Farkındalık Parkurunda kurum müdürleri tarafından engeller aşıldı

Kurum müdürleri önce görme engelli bir birey gibi engelleri aşarken daha sonra bedensel engelli bireyler gibi tekerlekli sandalyeye oturarak engelleri aştılar.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER