Engelliler bir günlük askerlik sevinci yaşadı

Engelliler Haftası dolayısıyla Şanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda bir günlük askerlik heyecanı yaşayan engelliler için terhis töreni düzenlendi.

Şanlıurfa İl Jandarmanın komutanlığı ve Ortopedik Felçliler Derneği işbirliği ile 30 Engelli temsili bir günlük askerlik yaptı. Düzenlenen törene Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın Metin Alpcan, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü ve engelli yakınları katıldı.

İl Jandarma komutanlığına sabahın erken saatlerinde gelen engelli vatandaşlar, burada askerlerin yardımı ile önce tıraş oldular sonra da askeri kamuflajları giydirildi.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, temsili askerlik uygulaması ile kütüğüne sembol çakıldı. Bir günlük askerlik yapmanın mutluluğunu yaşayan engelliler, daha sonra bayrak altında ellerini silahların üzerine koyarak yemin etti. Bir günlük askerlik heyecanı yaşayan engelliler terhis belgelerini aldı.  Tören hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER