Engel tanımayan, engelli spiker

Haliliye ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesinde yer alan Bağlarbaşı ilköğretim okulunda eğitim hayatını sürdüren Muhammet Süzen engellerini hiçe sayıp haber spikeri olacağını belirtti. Okulunun okuma etkinliği altında düzenlediği programda haber sunumu y

Engel tanımayan, engelli spiker

Haliliye ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesinde yer alan Bağlarbaşı ilköğretim okulunda eğitim hayatını sürdüren Muhammet Süzen engellerini hiçe sayıp haber spikeri olacağını belirtti.

Okulunun okuma etkinliği altında düzenlediği programda haber sunumu yapan bedensel engelli 7 yaşındaki Muhammet Süzen görenleri hayrete düşürdü.

Bir haber spikeri kadar iyi sunum yapan Muhammet Süzen Bedensel engelli olduğu için eğitim hayatını evde sürdürüyor. Öğretmeni Çiğdem Görmez tarafından evde eğitim gören Muhammet sosyal etkinliklerin olduğu günler ise okula gelerek sınıftaki arkadaşlarıyla bir arada ders işliyor.

Engellerine rağmen haber spikeri olmak isteyen Muhammet Süzen, haberleri çok sevdiğini her akşam ana haber bültenlerini açarak spikerlerin taklidini yaptığını söyledi.  

Engellerinden dolayı her zaman okula gidemediğinden evde eğitim alan muhammet’in öğretmeni Çiğdem Görmez, “Muhammet bedensel engelli yürüyemiyor tekerlekli sandalyeyle yaşıyor. Okulu ve arkadaşlarını çok seviyor biz evde çalışırken bazen haber sunar şeklinde ders işliyoruz. Hayali haber spikeri olmak umarım olur” dedi.

Okulun etkinliğinde haber spikeri olan Muhammed haberleri şöyle sunuyor;

“Şimdi haberleri veriyoruz.

Patatesin, Ispanak ilçesine bağlı maydanoz köyünde dün öğle saatlerinde çıkan çatışma sonucu biberlerin pusu kurarak közlediği 17 patlıcan bugün toprağa verildi.

Yaralanan 30 dolma biber kaldırıldıkları tencere devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

Aramalar sonucu 3 adet uzun namlulu pırasa 10 adet göz yaşartıcı soğan, 50 adet patlamaya hazır mısır ele geçirildi.

Mutfak sınırına doğru koşmak isteyen 8 adet salatalık yoğurdun yoğun baskısı karşısında dayanamadı ve cacık oldu.

Bir facia daha böylece atlatılmış oldu

Sağlıcakla kalın, mutlu kalın, Yüzünüzden gülücük, yüreğinizden sevgi eksik olmasın.

 Evet İslim söz sende.”

Engellerine rağmen engel tanımayacağını söyleyen Muhammet her şeye rağmen hayallerinin peşinden gideceğini vurguladı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER