Elektrik Akımına Kapıldı Kolu ve Bacakları Kesildi

Şanlıurfa Viranşehir ilçesi Germen köyünde yaşayan burhan Doğruyol inşaatta yevmiye ile çalışırken çektiği demir yüksek gerilim hattına temas edince elektrik akımına kapıldı ve netice olarak 2 kol ve 2 bacağı kesildi.

Elektrik  Akımına Kapıldı Kolu ve Bacakları Kesildi

26 yaşında 2 çocuk babası Burhan Doğruyol inşaatlarda yevmiye ile çalışırken yaşadığı talihsizlik hayatını kararttı. 17 ocak 2016 yılında her günkü gibi inşaatta çalışarak evine ekmek götürmek için işe gelen Burhan o gün hayatının en acı gününü yaşayacağını bilmeden rutin işleri yapmaya başlamıştı. İnşaatın üst katına demir çekerken, çektiği demir bir anda yüksek gerilim hattına temas edince bir anda elektrik akımına kapılan Burhan inşaatta bulunanlar ve kendi abisi tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm  müdahalelere rağmen Burhan sağlığına kavuşamadı. Diyarbakır’a sevk edilen Burhan Doğruyol yapılan tüm çalışmalara rağmen kol ve bacaklarının kesilmesine engel olamadı. Konu ile ilgili Urfanatik gazetesi yazı işleri müdürü Mehmet demir’e açıklamalarda buluna Doğruyol şunları söyledi;

İnşaatta çalışıyordum, ikinci kata demir çekiyordum bir anlık dalgınlığım sonucu çektiğim demir yüksek gerilim hattına temas etti. O anda abim ve inşaatta bulunanlar beni araba ile hastaneye götürdüler ve daha sonra olanları hatırlamıyorum. Hastanede doktorlar bacaklarını ve kollarını keseceğiz dediler, bede olmaz kabul etmiyorum desem de başka çarem kalmadığını söylediklerinde çaresiz kabul etmek zorunda kaldım. İşte asıl sıkıntı ondan sonra başladı. Artık kendi ihtiyaçlarımı kendim göremez duruma gelmişim. Sağolsun eşim her konuda bana yardımcı olmakta. Yoksa ben kendi başıma en küçük bir yerimi dahi kaşıyamıyorum. En acı olan kısım ise biri  bir buçuk ötekisi 3 yaşında olan kızlarımın hastane sonrası benden çekinmeleri ürkmeleri oldu. Eve ilk getirildiğimde  anneleri babanız kaza yaptı vs dese de çocuklar benden kaçmaya, yaklaşmamaya başladılar. Ancak zamanla üzerime şeker yada çikolata koyup gelip almasını sağlayarak bana alışmaları sağladık. Şimdi kendi imkanlarımla protez ayak sorunumu çözdük ancak herhangi bir sosyal güvencem olmadığı için protez kol alamıyorum. Yaptığım araştırma sonucu ihtiyaçlarımı karşılayabilecek protez kolların çift fiyatı ortalama 220 bin tl civarı. Bunu da hiçbir şekilde alamıyorum ve eve hapis olmak zorunda kaldım, dedi.

Abisi ise kardeşinin bu talihsiz olayı yaşamasının ardından yanından ayrılamadığını kendi başına hiçbir işini göremediği için sürekli kendisine ihtiyaç duyduğunu söyledi. Ayrıca kardeşini yalnız bırakmadığı için işe gidemediğini bu yüzden mağduriyet yaşadığını belirtti.

Sürekli evde kaldığını belirten Burhan Doğruyol evde kaldığı zamanlarda genellikle kemal sunal filmleri seyrettiğini ayrıca ilhan mansız ve diğer futbolcuları sevdiğini Şanlırfasporu çok sevdiğini ve bir maçı tribünde izlemek istediğini belirtti.

Bu halde olduğu için çok sıkıldığını söyleyen Doğruyol kollarını göstermekten çok rahatsız olduğunu kendini kötü hissettiğini belirtirken, Annesi ise bu olay karşısında son derece üzüldüğünü, elinden bişey gelmediğini  ve ancak oğluna protez kol takılınca mutlu olacağını söyledi.

Umut ediyoruz ki yetkililer bir an önce Burhan Doğruyol’un protez kol sorununu çözerek gündelik ihtiyaçlarını görmesini sağlarlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alfa
alfa - 2 yıl Önce

rabbim yardımcın olsun , halinize şükür edin insanlar bir şeyi beğenmeyenler

yakup kaya
yakup kaya - 2 yıl Önce

Allah u teala hiç kimseye vermesin böyle kazalari Allah sabir versin inşAllah

SIRADAKİ HABER