27 Aralık 2013 Cuma 00:00
Eğitim-Bir-Sen, cemaate ince mesaj verdi
banner23

Türkiye’nin gündemini meşgul eden 17 Aralık operasyonu ve yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yolsuzluk yapanların ve küresel operasyonlara yön verenlerin ortaya çıkartılması ve gereken işlemlerin yapılmasını istedi. Cemaatin Hükümete karşı aldığı tavrı da yanlış bulduğunu belirten Coşkun, cemaatin zaman içerisinde hükümete verdiği desteğin yanlış anlaşılmaması için cemaatin, operasyonları destekleyecek yaklaşımlardan uzak durması gerektiğini söyledi.

Coşkun; Küresel operasyona ve bu kapsamda yaşananlara sessiz kalınmamalı

Operasyonları değerlendiren Coşkun, küresel operasyonların ve içerideki uzantılara karşı mücadelenin devam ettirilmesi gerektiğini söyleyerek, kardeşlik ikliminin tahsis edilmesi gerektiğini söyledi. Gelişmelerin, başbakan üzerinden Türkiye’yi hedef aldığını söyleyen Coşkun, bütün olayların çıplaklığıyla ortaya çıktığını söyledi.

“CEMAAT-AK PARTİ TARTIŞMASI BÜYÜYOR”

Gündemdeki yerini koruyan Cemaat- AK Parti kavgasından bahseden Coşkun, Türkiye’nin yakın ve uzak geleceğini kuşatmayı hedefleyen küresel operasyona bilerek destek verenler de eylem ve tutumlarıyla destek olduklarını göremeyenlerin de millet nezdinde netleştiğini söyledi. Coşkun, daha sonra şunları aktardı: “yolsuzluk yapanların da yolsuzluk operasyonu üzerinden küresel operasyona yol verenlerin de ortaya çıkartılması gerektiğini dile getirerek, nihai hedef Türkiye olan küresel operasyonun büyümemize ve gelişmemize yönelik rahatsızlık tezahürü olduğunu deklar etmiştik. Ülkesini seven ve korumayı görevi sayan bütün vatandaşlarımız ve kurumlarımız gibi, Memur-Sen olarak, yaşananları büyük dikkatle takip edip, kullanılan dilin Büyük Türkiye idealine zarar verdiğini kaygıyla izliyoruz.”

“YOLSUZLUK YAPANLARIN ÜZERİNE GİDİLMELİ”

Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesini istemeyen dış güçlerin olduğuna dikkat çeken Coşkun, ismi yolsuzluk operasyonuna karışan kişilerin üzerine gidilmesi ve halkın bu anlamda tatmin edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bugün gelinen noktada, gerçekten de Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmeye yönelik icraatlarla bağdaşmayan yolsuzluk iddiaları, toplum tarafından şaşkınlıkla izlenmektedir. Hükümetten istediğimiz; ‘3 Y ile Mücadele” sloganıyla startını verdiği büyük Türkiye, yolculuğu adına mensubiyeti ve mevkisine bakılmaksızın yolsuzluk iddialarına adı karışanların üzerine gidilmeli. Bu şekilde halkı tatmin ederek, adalet sağlanmalı. Siyasi iktidar, yolsuzluğa bulaşmış olanları ayıklamalı” ifadelerini kullandı.

“CEMAAT, HÜKÜMETİ DEĞERSİZLEŞTİRECEK DAVRANIŞTAN KAÇINMALI”

Cemaat-Ak Parti tartışmasıyla ilgili konuşmasını sürdüren Coşkun, “son günlerde yaşananlar, islami hizmetleri ve prestijli faaliyetleriyle milletin takdirini kazanan bir cemaatin, devlet gücünü ve imkanlarını diğer toplumsal kesimleri yok sayacak ve onları hak kaybına uğratacak biçimde kullanma teşebbüslerinin ve en azından buna dair, kaygıların nedeni olarak algılama sonucunu da doğurmuştur. Böylesi bir durum, miili iradeyi tehdit edecektir. Burada cemaate düşen görev; kamuoyunda oluşan milli irade üzerinde vesayet kurma çabaları suçlamasını boşa çıkaracak söylem ve eylemlerle, kamu vicdanını rahatlatmaktır” dedi.

“CEMAATİN DESTEĞİ, DEVLETİ ZİMMETE GEÇİRME OLARAK ALGILANIR”

2010 yılında yapılan referandumda cemaatin hükümete verdiği desteğin devleti zimmete geçirme stratejisi olarak algılanabileceğini belirten Coşkun, “Aksi halde, cemaatin 2010 referandumuna verdiği destek, kamuoyu tarafından millet iradesini tesis etmek değil, devlet iradesini zimmete geçirmenin stratejik hamlesi olarak görülecektir. Bu anlamda Cemaat, mevcut iktidarı değersizleştirme ve Türkiye’yi yok etme odaklı küresel operasyona destek anlamına gelecek her türlü yaklaşımdan özenle kaçınmalı” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.