Dosyalar bizlerden gizlenmektedir

Murat ÇİFTÇİ Çevik kuvvet önünde toplanan kalabalık ellerinde dövizlerle slogan atarak gözaltı olayını protesto ettiler. Toplanan grup adına açıklamayı gözaltına alınan polislerin Avukatı Harun Kaplama gerçekleştirdi. Kaplama, “Son zamanlarda ülke gen

Dosyalar bizlerden gizlenmektedir

Murat ÇİFTÇİ

Çevik kuvvet önünde toplanan kalabalık ellerinde dövizlerle slogan atarak gözaltı olayını protesto ettiler. Toplanan grup adına açıklamayı gözaltına alınan polislerin Avukatı Harun Kaplama gerçekleştirdi.

Kaplama, “Son zamanlarda ülke genelinde azılı teröristlere,hızsızlara,tefecilere layık görülmeyen muamele polislere, vatan evlatlarına müvekkillerimize yapılmaktadır.İnsanlar soğukta bekletilmektedir.Dün sabah müvekkillerimizden üç kişi alınmasına rağmen gece geç vakitlere kadar hiç ifadeleri alınmamıştır.Üç kişinin gece geç saatte başlayan ifadesi sabaha kadar beşte bitmiştir.Bu şartlarda alınan ifadelerin ne kadar sağlıklı olabileceğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.Avukatlar olarak dosyalar bizlerden gizlenmektedir.Dosyalara gizlilik kararı alınarak savunma yapmamız engellenmekte, zorlaştırılmak istenilmektedir.Müvekkillerimizin neyle suçlandığını  bilmiyoruz.Burada hukukun uygulanmasından ziyade büyük bir algı operasyonu var.Ama bütün yıldırma çabalarına rağmen tüm arkadaşlarımız da,polis kardeşlerimizde Hz.Eyyüp (AS)’ın diyarında Eyyüb sabrı görüyoruz.Arkadaşlarımız hiçbir hukuksuz iş yapmamıştır” dedi.

Gözaltına alınan Başkomiser Kaan Özyiğit’in eşi Duygu Özyiğit ise gazetecilere şu açıklamalarda bulundu.

Özyiğit, “Çok güzel günler geçirdik.Tekrar bu sebepten dolayı buraya gelmek istemezdik.Benim eşim akademiyi birincilikle bitirmiş biridir.Çok başarılı bir polistir, istihbarat şubede görev yapan aynı zamanda bir terör uzmanıdır.Başarılı bir meslek hayatı vardı, birçok başarılı işlere imza attı.Şuanda da sanıyorum ki PKK,KCK operasyonlarını yaptığı için burada benim eşim yasadışı hiçbir iş yapmamıştır.Dinlemeler deniliyor, hiçbir hukuksuz dinleme yapmadı.Hepsi hakim kararıyla olmuştur.Şuan bize yapılan bu hukuksuzluğun nedenini hepimiz biliyoruz.Teröristler ülkemizde imtiyaz sahibi oldular.Teröristleri yakalayan insanlar şuan bu duruma düştüler” dedi.

Ayrıca toplanan grup arasında polis eşlerinin Kur’an okudukları görüldü. Daha sonra toplanan grup basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde çevik kuvvet önünden ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER