Diyarbakır yolun Troleybüs

Şanlıurfa Abide Kavşağından Karaköprü’ye giden Diyarbakır yolunda asfalt çalışmasının ardından modern refüj çalışmasına başlandı. Yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanması beklenen orta refüj düzenlemesi tamamlandığında orta refüjin ileride Troleybüs y

Diyarbakır yolun Troleybüs

Şanlıurfa Abide Kavşağından Karaköprü’ye giden Diyarbakır yolunda asfalt çalışmasının ardından modern refüj çalışmasına başlandı.

Yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanması beklenen orta refüj düzenlemesi tamamlandığında orta refüjin ileride Troleybüs yolu olarak kullanılacağı bildirildi. Daha önce genişliği 20 metre olan Diyarbakır yolunu genişleterek 50 metreye çıkartan Şanlıurfa Belediyesi, trafiği aksatmadan yürüttüğü yol çalışmasının ardından yolun gidiş ve gelişini 3 şerit olarak hazırladı. Yolun orta refüjlerine desinatörler yerleştirerek sürücülerin şeritleri daha rahat takip etmesi sağlandı. Yaklaşık 2 aydır devam eden Abide Karaköprü Çevik Kuvvete kadar olan yolun genişletilmesindeki bütün çalışmaların hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Abide’den Çevik Kuvvete kadar 2 kilometre 600 metre olan Diyarbakır yolu 50 metre genişletilmiş oldu.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, “Güneşli günleri avantaj bilerek asfalt çalışmalarımızı tamamladık ”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER