Din-Bir-Der ’den Gıyabi Cenaze Namazı

Şanlıurfa Din-Bir-Den’ Şubesi tarafından Cuma Namazı çıkışı Bangladeş cemaati lideri Mevlana Nizamın idam edilmesine tepki gösterip gıyabi cenaze namazı kılındı.

 Dergah Cami çıkışında gerçekleşen gıyabi cenaze namazı sonrası konuşan Din-Bir-Den Şanlıurfa Şube Başkanı Şakir Güven; “ Herkesçe malumdur ki; Bangladeş cemaati İslam lideri Mevlana Nizam-i geçtiğimiz Perşembe günü zalim Bangladeş hükümeti tarafından haksız ve dayanaksız gerekçelerle idama mahkum edilmiştir. Zalim Bangladeş hükümeti tarafından kurulan; hakka, adalete ve de İslam’a dayanmayan fasıl, zorba ve bir kısım Nemo4ud-i sistemlerinde desteğini alarak adını uluslararası savaş suçları mahkemesi eliyle rezil bir kararla Rahman Nizaminin idamına karar verildi ve bu karar neticesi idam edilerek bir mücahit daha rahmet-i rahmana kavuştu. Görülüyor ki yeryüzünde batıla gönül veren iblisin yardımcıları var oldukça ve bunlar hakim ve hükmedici oldukları sürece bu idamların ne ilki ne de sonu olacaktır. Ey insanlar ve ey Müslümanlar bizi bağışlayın amma biraz önce Cenâb-ı hakkın huzurunda namazla kıyamda durdunuz, rükû' ettiniz, secde ettiniz yani Allahtan başka hiçbir kişi veya kişilerin önünde eğilmeyeceğinize söz verdiniz. Hatta hiçbir beşeri sisteme boyun eğmeyeceğinize Allah'ın huzurunda söz vermiş olduğunuzu hatırlatırım.

 O halde size ne oluyor da ümmet kan ağlarken ırak da Suriye de Filistin'de yemende Afganistan'da Bangladeş'te arakanda ve mısırda Müslümanların canı, malı, namusu pay mal olurken adı Müslüman ülkelerin insanları birbirlerinin boynunu vururken sözde İslam’ı ve ümmeti dava edinen şeyhlerin, Seydaların, molaların, mangalda kül bırakmayan ilahiyatçıların Allah için söyleyecek sözleri yok mudur? Biz bu halde iken ruz-i mahşerde rabbimizin huzuruna nasıl çıkacağız. Önderimiz şefaatçimiz Muhammed Mustafa dan ümmeti olarak sen şefaat isteyeceksin söyler misiniz hangi yüzle isteyeceksiniz? Hulasa 18. Yüzyıldan itibaren aramıza sokulan her türlü beşeri sistemleri ayağımızın altına almadan Allah (cc) kopmaz ipi olan Kur'an nizamı etrafında birleşmeden ne mal ne can ne namus ve nede vatan emniyeti asla olmayacaktır. Ey Müslümanlar gelin Rabbimizin istediği gibi birlik olalım birbirimize Allah'ın selamını esirgemeyelim ve birbirimizi canı gönülden sevelim birlik olalım. Eğer bir ve beraber olmazsak hepimiz bir bir yok olur gideriz. Çare İslam birliğidir İslam birliğinde kuracak olanlar Müslümanlardır. Atıl durumda olan ve İslam birliğinin temelinin atıldığı D-8’ler bir an evvel zaman geçirmeden harekete geçirilmelidir ki mazlumun hakkını koruyacak zalimlere de dur diyecektir. Hepinizi Allaha emanet ediyor İslam’ın aydınlık sabahında kuran nizamının gölgesinde buluşmak üzere” dedi.

 Yapılan basın açıklamasının ardından grup tekbirlerle dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER