Dilenciler her günü tam mesai yapıyor

Şanlıurfa'da yaşı küçük çocuklar, kadınlar ve sakat rolünde erkekler dilenciliği her geçen gün artış gösterirken, çocukların sokaklarda peçete satmaları ve dilenmeleri bazen tepkilere bazen de duygusal anların yaşanmasına neden oluyor.

Dilenciler her günü tam mesai yapıyor
Şanlıurfa'da  yaşı küçük çocuklar, kadınlar ve sakat rolünde erkekler  dilenciliği her geçen gün artış gösterirken, çocukların sokaklarda peçete satmaları ve dilenmeleri bazen tepkilere bazen de duygusal anların yaşanmasına neden oluyor.
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen ve kendilerini Suriye vatandaşı olarak tanıtan dilenciler çoğaldı. Dilenciler Bir memur gibi sabah saat 08.00'dan akşam 17.00'a kadar kentin en işlek caddelerinde adeta kamp kuran dilenciler duygu sömürüsü ve çocuklarını öne sürerek halktan para toplama peşinde. Dilenciler özellikle Cuma günleri cami önlerinde yer kavgası yapıyor. Gün içinde merkezde ara sokaklarda peçete satanda var, sakız satanda. Hiçbir şey satmayıp kucağında bebeğiyle dilenen de var yalın ayak çocuklarını yanında gezdirende var Şanlıurfa'da gün gittikçe dilencilerin çoğalması vatandaşları endişelendiriyor. 
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 4 yıl Önce

Bıktık artık bu manzaralardan yapışıyor birakmiyorlar

SIRADAKİ HABER