DHKP-C'nin İlk Hedefi Başbakan Erdoğan

Terör örgütü Türkiye'de DHKP-C, "Daha rahat eylemler yapabilmek için"Suriye'den kamp talep etti. Esed ile görüşmelerin sürdüğü bildirilirken, Başbakan'ın koruma ekibine 80 kişilik anti terör timi de katıldı. GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR Star'ın haberine göre

DHKP-C'nin İlk Hedefi Başbakan Erdoğan

Terör örgütü Türkiye'de DHKP-C, "Daha rahat eylemler yapabilmek için"Suriye'den kamp talep etti. Esed ile görüşmelerin sürdüğü bildirilirken, Başbakan'ın koruma ekibine 80 kişilik anti terör timi de katıldı.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Star'ın haberine göre, Yunanistan'da faaliyetlerine eskisi gibi devam edemeyen DHKP-C terör örgütü Suriye'ye yerleşmek için Şam yönetimiyle görüşme başlattı. Örgüt Beşşar Esed'den kamp alanı istedi. Esed'le görüşmelerin sürdüğü belirtilirken DHKP-C terör örgütünün Türkiye sınırına yakın kamp alanındanTürkiye'de ses getirecek eylem yapacağı kaydedildi.

HEDEFTE ANKA VE İstanbul VAR

DHKP-C terör örgütünün bu kararı almasında Türkiye'de yapılacak eylemler içinAvrupa'dan mühimmat getirmenin zor olması etkili olduğu ifade edildi. Suriye'de mühimmat konusunda hiç zorlanmayacağını düşünen örgütün Ankara veİstanbul'da eylemler planladığı bildirildi. Örgüt'ün ilk hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu öğrenildi. İkinci hedefte ise Emniyet binaları ve karakolların olduğu kaydedildi.

80 KİŞİLİK ANTİ TERÖR TİMİ

DHKP-C terör örgütünün polisi ve Ak Parti'yi hedef alması sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçerek Başbakanı korumak için 80 kişilik özel ekip kurdu. 

Başbakanın korumalarından ayrı çalışan bu ekip ani saldırılar ihtimaline karşı çevrede kuş uçurtmuyor. Terörle mücadele polislerinden oluşturulan 80 kişilik özel ekip dönüşümlü olarak Başbakanlık Binası, Ak Parti binası ve BaşbakanınKeçiören'deki evini 24 saat koruyor. Özel ekibin olası saldırılara karşı istihbarat topladığı belirtilirken aynı zamanda saldırı gerçekleşmeden saldırıları önleyici tedbirler aldıkları kaydedildi.

ARALARINDA KESKİN NİŞANCILAR DA VAR!

Sivil Terörle Mücadele Ekipleri'nden oluşan tim arasında ağır silahlı polislerin yanı sıra keskin nişancılar da yer alıyor. Başbakanlık, Ak Parti ve Başbakan Erdoğan'ın evi civarında denetleme de yapan ekipler olası eylemleri de gerçekleşmeden önlüyor. Bazı şüpheli şahıslarla ilgili kimlik kontrolü yapılırken bazı şüphelilerin ise gözaltına alınarak sorgulandığı ifade edildi.(haber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER