08 Kasım 2013 Cuma 00:00
Dereceye Giren Öğrenciler ,Ödüllendirildi

projesi kapsamında okudukları kitaplardan yapılan sınavda dereceye giren öğrenciler altın ve değişik hediyelerle ödüllendirildi.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında açılan Akabe İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini kitap okumaya alıştırmak ve değişik konularda bilgilendirmek amacı çerçevesinde bütün öğrencilere dağıtılan “İz Bırakan Tablolar” ve “Hz.Muhammed’in Hayatı” adlı kitapları okuduktan sonra 40 soruyla yapılan test usulü yarışmasında dereceye giren ilk dört öğrenciye çeyrek altın, diğer öğrencilere ise değişik ödüller düzenlenen törenle verildi.

Okulun bahçesinde düzenlenen törene projesi kapsamında okudukları kitaplardan yapılan sınavda dereceye giren öğrenciler altın ve değişik hediyelerle ödüllendirildi.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında açılan Akabe İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini kitap okumaya alıştırmak ve değişik konularda bilgilendirmek amacı çerçevesinde bütün öğrencilere dağıtılan “İz Bırakan Tablolar” ve “Hz.Muhammed’in Hayatı” adlı kitapları okuduktan sonra 40 soruyla yapılan test usulü yarışmasında dereceye giren ilk dört öğrenciye çeyrek altın, diğer öğrencilere ise değişik ödüller düzenlenen törenle verildi.

Okulun bahçesinde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, Okul Müdürü Sait Payan, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Sait Payan’ın öncülüğünde düzenlenen ve “İz Bırakan Tablolar” adlı eserin yazarı Mustafa Bilen’e de teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yaptığı konuşmada “Öğrenci kitapla değer bulur, kitapla başarılı olur, kitapla ilerler, kitapla geleceğini şekillendirir. Kitaplar medeniyet getirir, ilerleme getirir, cehaleti yok eder, cezaevlerini bile kapatır. Başarının altın ve yegâne anahtarı kitapla açılır. Bir yazarımız Kitapla dost olun üstün olursunuz.” der. Bu tür etkinlikleri diğer okullardan da beklediklerini ve diğer okulların da bu tür, kitap okumaya dayalı yarışmalar düzenlemelerini isteyen İlci, bunun öğrencileri kitap okumaya alıştırmada etkili bir yol olduğunu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’den sonra söz alan Okul Müdürü Sait Payan ise, Yüce Allah’ın ilk emrinin OKU olduğunu, Hz.Peygamberin sahabelerinden de öncelikli isteğinin de ilim öğrenmek olduğunu dile getirerek, Peygamberimizin “ömrümden iki gün kaldığında ne yapmamı tavsiye edersin ya Resulullah” diyen bir sahabiye “ilim öğren” diye cevap verdiğini dile getirdi. Toplumu yönetenlerin ve hayatta söz sahibi olanların bilgili insanlar olduğunu belirterek, kim daha çok okursa o daha çok üstün olur şeklinde bir değerlendirme yaparak, bizim amacımız, öğrencilere kitapları sevdirmek ve okumaya alıştırmaktır. Kitap okumaya alışan öğrenciler diğer bütün ders kitapların da sevmeye, okumaya ve öğrenmeye başlar. Böylece başarı elde edilir” dedi.(URFANATİK)  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, Okul Müdürü Sait Payan, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Sait Payan’ın öncülüğünde düzenlenen ve “İz Bırakan Tablolar” adlı eserin yazarı Mustafa Bilen’e de teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yaptığı konuşmada “Öğrenci kitapla değer bulur, kitapla başarılı olur, kitapla ilerler, kitapla geleceğini şekillendirir. Kitaplar medeniyet getirir, ilerleme getirir, cehaleti yok eder, cezaevlerini bile kapatır. Başarının altın ve yegâne anahtarı kitapla açılır

. Bir yazarımız Kitapla dost olun üstün olursunuz.” der. Bu tür etkinlikleri diğer okullardan da beklediklerini ve diğer okulların da bu tür, kitap okumaya dayalı yarışmalar düzenlemelerini isteyen İlci, bunun öğrencileri kitap okumaya alıştırmada etkili bir yol olduğunu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’den sonra söz alan Okul Müdürü Sait Payan ise, Yüce Allah’ın ilk emrinin OKU olduğunu, Hz.Peygamberin sahabelerinden de öncelikli isteğinin de ilim öğrenmek olduğunu dile getirerek, Peygamberimizin “ömrümden iki gün kaldığında ne yapmamı tavsiye edersin ya Resulullah” diyen bir sahabiye “ilim öğren” diye cevap verdiğini dile getirdi. 

Toplumu yönetenlerin ve hayatta söz sahibi olanların bilgili insanlar olduğunu belirterek, kim daha çok okursa o daha çok üstün olur şeklinde bir değerlendirme yaparak, bizim amacımız, öğrencilere kitapları sevdirmek ve okumaya alıştırmaktır. Kitap okumaya alışan öğrenciler diğer bütün ders kitapların da sevmeye, okumaya ve öğrenmeye başlar. Böylece başarı elde edilir” dedi.(URFANATİK)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.