ÇUKOBİRLİK'ten Ortaklarına Tohum ve İlaç Desteği

ÇUKOBİRLİK'in Yeni Sezonda Ortak Üreticilerine İhtiyacı Olan Tohumluk, Taban Gübresi, Üst Gübre ve Zirai İlaç Desteğini Sürdürüyor.

ÇUKOBİRLİK Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Güneş, yaptığı açıklamada, yeni sezonda da ortak üreticilerine ihtiyacı olan tohumluk, taban gübresi, üst gübre ve zirai ilaç desteğinde bulunacaklarını belirtti.
Güneş, "ÇUKOBİRLİK ortakları dışında, pamuk alımları yapmıyoruz ÇUKOBİRLİK ortak olan çiftçilerimizin pamuklarını alıyoruz. Ortak dışı pamuk alamıyoruz bunun için çiftçilerimiz gelip ÇUKOBİRLİK'e üye olmaları lazım üye olamayan çiftçiler tohum, ilaç veremiyoruz. Çiftçilerimi gelip üye olsunlar ÇUKOBİRLİK imkanlarından faydalansınlar. ÇUKOBİRLİK olarak üyelerime pamuk prim desteğinde bulundu, ÇUKOBİRLİK'e pamuk veren ortaklarımızın ihtiyaçları olan çiğit, ilaç bunları dağıttık Ülkemizin pamuk ihtiyacı noktasında elimizden gelini yapıyoruz.  kesinlik ortaklarımızı tüccarın eline bırakmayacağız pamuklarını piyasa üzerinden alıyoruz ilaçlarını ve tohumlarını piyasanın altında veriyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER