Çocuk Hakları 6 Farklı dilde Slogan Atıldı

Ali Şelli Parkında başlayan yürüyüş Atatürk Bulvarı boyunca devam ederken, Eski Valilik önünde yapılan basın açıklaması ile son buldu. Kamuoyunda çocuk haklarına ilişkin bilinç oluşturmayı hedefleyen yürüyüşe yaklaşık 50 öğrenci katıldı. Ellerinde, 'Yaşa

Çocuk Hakları  6 Farklı dilde Slogan Atıldı

Ali Şelli Parkında başlayan yürüyüş Atatürk Bulvarı boyunca devam ederken, Eski Valilik önünde yapılan basın açıklaması ile son buldu. Kamuoyunda çocuk haklarına ilişkin bilinç oluşturmayı hedefleyen yürüyüşe yaklaşık 50 öğrenci katıldı.

Ellerinde, 'Yaşama ve gelişme hakkı’, ‘Bana Nasihat etme örnek’, ‘Gelin damat değil öğrenci olmak istiyor’ yazılı döviz ve sloganlarla dikkat çektiler. Türkçe hazırlanan dövizlerin yanı sıra Kürtçe, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dövizlerde dikkat çekti.

Atatürk Bulvarı boyunca ellerinde dövizlerle yürüyen çocuklar zaman zaman slogan atarak çevredekilerin dikkatini çekti. Eski Valilik alanına gelen çocukların adına Adil Mert Ergörün basın açıklaması yaptı. 

Çocukların özel olarak korunması hukuksal alanda anayasanın buyruğunu hatırlanan Ergörün, ‘’Çünkü çocuklar zihinsel yönden en güçsüz en bağımlı kesimdir. 

Dünya üzerinde bir çok çocuk ya savaş ortamında yada açlık sınırında yaşamını sürdürmektedir. Bu koşulları ortadan kaldırmak ve onlara daha iyi bir yaşam sağlamak amacıyla hazırlanan 54 maddeden oluşan çocuk hakları sözleşmesi 191 ülke tarafından kabul edilmiştir’’ dedi. 

Yürüyüşün ardından 50 çocuk Piazza AVM’de serbest kürsü programına katıldı. (UrfaHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
fd
fd - 4 yıl Önce

mal

SIRADAKİ HABER