Cizre olayı protesto edildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden HÜDA PAR üyesi Abdullah Deniz, için Balıklıgöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı. Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden HÜDA PAR üyesi Abdullah Deniz, için B

Cizre olayı protesto edildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden HÜDA PAR üyesi Abdullah Deniz, için Balıklıgöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden HÜDA PAR üyesi Abdullah Deniz, için Balıklıgöl platosunda giyabi cenaze namazı kılındı. Cuma namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazı Mustazaflar Cemiyeti tarafından tertiplendi.  Cenaze namazından önce PKK ve HDP aleyhine açıklamalarda bulunuldu. Cizre’deki olaylarda güvenlik güçlerinin yeterli müdahaleyi yapmadığı ileri sürüldü. Grup sözcüsü daha  iki gün önce Bozova İlçesi Sığırçık Mahallesinde aynı çeteler HÜDA PAR üyesi olan  ev ve kapılarına ölüm işaret ve sloganlar yazarak hedef gösterildiği belirti. Yapılan basın açıklamasının ardından grup Cizre’de yaşanan olaylar sırasında hayatını kaybeden Abdullah Deniz, için giyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından grup sessizce dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER