Çiftçi, Büyükşehir 24 Saat Çalışıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi , darbe girişimiyle ilgili Büyükşehir ve ilçe belediyelerin yapmış oldukları faaliyetleri basın toplantısıyla paylaştı.

Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi,” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını tüm 81 ilde olduğu gibi Şanlıurfa’daki halkıda  sokaklara dökülmüştür. İradesini çok net bir şekilde sahiplenme adına duruş sergilemiştir.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak ve yine 3 merkez ilçe belediyemiz ile birlikte hemen yapmamız gereken tedbirler ele alındı. Fen İşleri Daire Başkanlığımız 20. Mekanize Zırhlı Tugayı’nın önündeki çalışma, hemen tugayın ön tarafına asfalt dökme ve iş makinalarını çekme yine tugayın diğer kapısına ilçe belediyelerimizin araçları ile çıkışlarını engelledik. İl Jandarma Komutanlığı’nın kapısına tedbir amaçlı halkımızı cesaretlendirecek, duruşumuzu sergileyecek makinalarımızı elimizdeki imkanları bu alanlara çektik ve kapılarının önlerinde askeri terimle konuşlandırdık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı anlamında bizim bugüne kadar bu paralel yapılanma ile ilgili bize intikal eden yetkili kurumlar tarafından bir bilgi ve belge yoktur. Bunu net olarak belirteyim. Sonuçta geniş bir personel yapımız var. Personelimiz ile ilgili bir bilgi, belge örgütle bağlantısı tespit edilirse anında gerekli işlem yapılacaktır. ” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER