CHP'li Vekilin Benzetmesi Davutoğlu'nu Çok Kızdırdı

Davutoğlu, kendisinin Esad'a benzetilmesine çok sert tepki gösterdiDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Suriye konusunda muhalefet sıralarından gelen eleştiriler üzerine ve CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in, "Sizin deEsad

CHP'li Vekilin Benzetmesi Davutoğlu'nu Çok Kızdırdı

Davutoğlu, kendisinin Esad'a benzetilmesine çok sert tepki gösterdiDışişleri Bakanı Ahmet DavutoğluTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Suriye konusunda muhalefet sıralarından gelen eleştiriler üzerine ve CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in, "Sizin deEsad'dan farkınız yok" demesiyle birlikte masaya vurdu. 

''Eğer bizi Beşar Esad'la karşılaştırıyorsanız sizi Allah'a ve millete havale ediyorum.'' diyerek sert tepki gösterdiDışişleri Bakanı Davutoğlu, CHP'li vekillerin yaptığı Esad benzetmesine "Siz beni nasıl kendi halkını katleden biriyle karşılaştırabilirsiniz" diye tepki gösterdi.

Davutoğlu, bakanlığının 2014 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Suriye politikasına ilişkin soruları yanıtlayan Davutoğlu, Türkiye'ninCenevre-2 Konferansı'nın bir an önce toplanması için elinden gelen çabayı gösterdiğini, bu yönde temaslarını ilgili taraflarla sürdürdüğünü belirtti.

Londra Bildirisi'ne atıfta bulunan Davutoğlu, sürecin açık uçlu olmayacağını, eli kana bulaşanların sürece katılmayacağını, tam yetkiye sahip yeni bir geçiş hükümetinin kurulacağını kaydetti.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın Gezi olaylarına hatırlatarak, "Tıpkı Suriye'deki gibi devlet halka silah doğrulttu, sizin de Esad'dan farkınız yok" dedi.

Davutoğlu, Atıcı'nın bu sözlerine sert tepki gösterdi.

"Eğer bizi Beşşar Esad ile karşılaştırıyorsanız sizi Allaha ve millete havale ediyorum" diyen Davutoğlu, sesini yükselterek şunları söyledi:

"Siz beni nasıl kendi halkını katleden biriyle karşılaştırabilirsiniz? Nasıl karşılaştırırsın? TürkiyeCumhuriyeti Devleti Dışişleri Bakanını Kimyasal silah kullanan bir katille nasıl karşılaştırırsın?Hangi hakla karşılaştırırsın El-Kaide ile nasıl karşılaştırırsın?"(miliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER