Ceylanpınar'da Tedirğin Gece

SURİYE'nin Haseki kentine balğı Rasulayn ilçesinde El-Kaide bağlantılı El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında şiddetlenen çatışmalar, Şanlıurfa'nın Ceylanpınarİlçesi'nde tedirginliğe yol açtı. Ceylanpınar'ın karşısında

Ceylanpınar'da Tedirğin Gece

SURİYE'nin Haseki kentine balğı Rasulayn ilçesinde El-Kaide bağlantılı El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında şiddetlenen çatışmalar, Şanlıurfa'nın Ceylanpınarİlçesi'nde tedirginliğe yol açtı.


Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Suriye'nin Rasulayn ilçesinde PYD güçleri ile El Nusra cephesi arasında bir süredir duran çatışmalar gece saatlerinde yeniden şiddetlendi

. Silah ve patlama seslerinin duyulması daha önce sınırı aşan mermiler ile 5 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı Ceylanpınar'da tedirginliğe yol açtı.

Gece geç saatlere kadar süren çatışmalar nedeniyle vatandaşlar evlerinden dışarı çıkmazken, güvenlik güçleri de sınır hattında önlemlerini artırdı. Rasulayn'daki silah sesleri ise, geç saatlerde aralıklarla duyulmaya devam ediyor. (dha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER